15:47:40 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تکمیل بیمارستان دوم شهرستان خمین نیازمند۱۵۰میلیاردریال اعتبار است
به گزارش خبرنگار مهر، جواد جواهری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در خمین اظهار کرد: ۵۵۸ روز از تاسیس دانشکده علوم پزشکی در شهرستان خمین می گذرد که در این مدت دانشکده عملکرد مطلوبی در حوزه های مختلف داشته، اما تا رسیدن به شرایط آرمانی فاصله بسیاری وجود دارد. سرپرست دانشکده […]
تکمیل بیمارستان دوم شهرستان خمین نیازمند۱۵۰میلیاردریال اعتبار است

به گزارش خبرنگار مهر، جواد جواهری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه در خمین اظهار کرد: ۵۵۸ روز از تاسیس دانشکده علوم پزشکی در شهرستان خمین می گذرد که در این مدت دانشکده عملکرد مطلوبی در حوزه های مختلف داشته، اما تا رسیدن به شرایط آرمانی فاصله بسیاری وجود دارد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین بیان کرد: درحال حاضرنسبت تخت به جمعیت در کشور یک و هفت دهم و درشهرستان خمین یک است و برای اینکه این عدد به دو برسد نیازمند این است که بیمارستان دوم در شهرستان خمین افتتاح شود.

وی بیان کرد: در سال ۹۴ ضریب اشغال تخت در بیمارستان امام خمینی خمین، ۶۰درصد بوده که هم اکنون این میزان با رشد صعودی ۱۵درصدی، به ۷۵ درصد رسیده است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین، خاطرنشان کرد: برای احداث بیمارستان دوم باید ضریب اشغال تخت، حداقل ۷۵ درصد باشد، که در شهرستان خمین برای احداث بیمارستان دوم با افزایش ضریب اشغال تخت در بیمارستان امام خمینی، مجوز لازم داده شد.

جواهری عنوان کرد: چنانچه ضریب اشغال تخت در بیمارستان دولتی به بیش از ۸۰ درصد برسد، یک تراز مثبت برای آن بیمارستان خواهد بود و باعث سود آوری و درآمد زایی می شود.

وی ادامه داد: نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد پیگیری برای تخصیص ۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان دوم خمین را داده و وزارت راه و شهرسازی متولی ساخت این بیمارستان است که امید می رود در هفته دولت سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین اظهار کرد: طی یک سال و نیم اخیر ۴۰ نیروی متخصص در شهرستان خمین جذب شده و ۳۰ نفر از این متخصصان در بیمارستان امام خمینی(ره) فعالیت دارند.

جواهری بیان کرد: ۹۹درصد نیازهای تخصصی درمانی در شهرستان خمین رفع شده و درحال حاضر تنها جراح مغز و اعصاب که نیازمند اعتبار لازم برای تجهیزات پزشکی این نوع جراحی است، در این شهرستان وجود ندارد.

وی ادامه داد: در یک سال اخیر از یازده پروژه بهداشتی درمانی، هشت  پایگاه سلامت شهری و روستایی با فضای فیزیکی ۱۴۰۰مترمربع و با اعتباری حدود ۱۴میلیارد ریال در شهرستان خمین  بهره‌برداری شده و سه پایگاه دیگر نیز با اعتبار ۱۳میلیارد ریال تا پایان سال جاری و اوایل سال به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین ادامه داد: از آغاز تأسیس این دانشکده بیش از ۱۰۰ مورد اشتغال ایجاد شده که با توجه به توسعه این دانشکده در بخش‌های مختلف اداری، خدماتی، تخصصی، هیئت علمی و دیگر بخش‌ها، مجوز جذب نیرو هرساله از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ می شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت کمک خیرین در این بخش اشاره و بیان کرد: تاکنون خیران یک میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال برای توسعه و تجهیز بخش های مختلف درمانی در خمین مشارکت کرده اند.

تبليغات
بانک پاسارگاد