13:05:22 - شنبه 22 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی خمین استحکام کافی ندارند
خمین – ایرنا – رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: ۹۰ درصد از واحدهای مسکونی روستاهای این شهرستان در طرح آمارگیری مسکن روستایی استحکام کافی نداشتند و فرسوده ارزیابی شدند.
۹۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی خمین استحکام کافی ندارند

«محمد کاظم آب پیکر» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی ۲ هزار و ۴۶۰ واحد روستایی در ۳۳ روستای هدف ارزیابی شد.
وی اظهارداشت: از این تعداد واحد ۲ هزار و ۴۰ واحد آن مسکونی که فقط ۱۸۰ واحد معادل ۱۰ درصد مقاوم سازی شده بود و مابقی واحدهای مسکونی از بافت قالب گلی و فرسوده برخوردار بودند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین ادامه داد: طرح آمارگیری از ویژگی های واحدهای مستقر در روستاها با هدف شناخت وضعیت کمی، کیفی، فنی و تخصصی در ۳۲ روستای بخش مرکزی و کمره در اواخر مهر ماه در این شهرستان آغاز شد.
آب پیکر افزود: این طرح توسط ۲ تیم اجرا شد و در قالب این طرح، اطلاعات مربوط به نوع سازه به کار رفته در ساختمان، بررسی شمار واحدهای مسکونی و بافت های فرسوده و همچنین واحدهای نوسازی شده مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی گفت: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریال پرداخت می شود و مشکلات ضمانت بانکی مهمترین مانع در مسیر جذب تسهیلات است.
آب پیکر افزود: سخت گیری بانک ها در ضمانت نامه بانکی موجب شده که روستائیان در یافتن ضامن واجد شرایط با مشکل جدی مواجه شوند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: سازه های نامستحکم و فرسوده روستایی در خمین معضلی جدی است که ساماندهی آن نیاز به همکاری بانک ها، بخشداران و اعضای شورای اسلامی روستاها دارد.
آب پیکر ادامه داد: طرح بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ در این شهرستان کلید خورده و تاکنون بیش از سه هزار مسکن روستایی در ۵۵ روستای خمین در برابر حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله مقاوم سازی شده است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که ۴۰ هزار نفر آن در ۱۱ هزار و ۲۵۰ مسکن روستایی سکونت دارند.
۷۲۷۷/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  533 هزارمترمکعب آب با انسداد چاه های غیرمجاز در اراک مهار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد