3:15:16 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹ دی، روز مجاهدت ملت برای خنثی‌سازی توطئه‌هاست
گروه سیاست و اقتصاد – امام جمعه اراک گفت: ۹ دی روز ولایت، بصیرت، وحدت ملی و هوشیاری و مجاهدت برای خنثی‌سازی توطئه‌ها است، ۹ دی روز بصیرت و آگاهی ملتی است که با حضوری آگاهانه در صحنه، نقشه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را برای ایجاد تفرقه در صفوف مردم و مسئولان نقش‌بر‌آب کردند.
۹ دی، روز مجاهدت ملت برای خنثی‌سازی توطئه‌هاست

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیتالله قربانعلی دری نجفآبادی در خطبههای امروز نماز عبادی و سیاسی جمعه اراک، اظهار کرد: در قرآن کریم برای حسن عاقبت شرط تقوا قرار داده شده چرا که تقوا بهترین توشه برای آخرت است و اهل تقوا همگی پیروز خواهند شد، تقوا سند سعادت و تضمین کننده دنیا و آخرت است.
وی در خصوص نماز گفت: نماز وسیله غفلتزدایی است البته به شرط آنکه در حین خواندن نماز خدا را در یاد داشته باشیم و از افکار غلط بپرهیزیم، شرط موفقیت اخلاص و تلاش در راه احیای دین خدا است.
نماینده ولیفقیه در استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به فراوانی دشمنان جامعه اسلامی، جوانان باید با هوشیاری در مقابل دشمنان بایستند و اسیر تبلیغات سوء و باندهای فاسد نشوند، نباید اجازه دهیم که ابزار دست دشمنان شویم.
دری نجفآبادی گفت: حوزههای علمیه با تبیین مبانی دینی در ابعاد مختلف میتوانند دیدگاه اسلام در مسائل مختلف و ‏جهتگیری ‏دینی و حرکت جامعه را در راستای رسیدن به پیشرفت و توسعه مطلوب و پویایی تمدن اسلامی ترسیم کنند، روحانیون و عالمان دینی از سالهای پیش از انقلاب همواره در صحنه بودهاند و به دلیل جایگاه ویژه در میان مردم و ارتباط وسیع با جوانان در راهبری رخدادهای انقلاب نقشآفرینی مستقیم داشتهاند.
وی با اشاره به ساخت مجتمع حوزوی خاتمالانبیاء(ص) گفت: هماکنون بیش از ۱۵۰ طلبه از مرکز جامعةالمصطفی، ۷۰ طلبه از لبنان و بیش از ۳۰۰ طلبه از نقاط مختلف ایران اسلامی در این مجتمع تحصیل میکنند.
امام جمعه اراک با بیان اینکه رسالت عالمان دینی همان رسالت پیامبران و اولیای الهی است گفت: عالمان دینی برای مقابله با هجمههای فرهنگی دشمنان نظام اسلامی باید نسبت به افزایش سطح علمی خود اقدام کنند.
وی در خصوص روز ۹ دی نیز گفت: این روز، روز ولایت، بصیرت، وحدت ملی و هوشیاری و مجاهدت برای خنثیسازی توطئهها است، ۹ دی روز بصیرت و آگاهی ملتی است که با حضوری آگاهانه در صحنه، نقشه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را برای ایجاد تفرقه در صفوف مردم و مسئولان نقشبرآب کردند.
دری نجف آبادی ادامه داد: دشمنان نظام اسلام با تبلیغات گسترده در حوادث سال ۸۸ تلاش کردند به انقلاب اسلامی و اتحاد مردم ضربه بزنند اما با بصیرت و حضور گسترده مردم و ولایتمداری آنان در ۹ دی و دفاعشان از آرمانهای انقلاب، امام و رهبری، این دسیسهها ناکام ماند.
وی با گرامیداشت ۹ دی افزود: ضروری است مراسم گرامیداشت روز ۹ دی روز بصیرت ملت ایران هر سال باشکوهتر از قبل در سراسر کشور و استان مرکزی برگزار شود.
امام جمعه اراک افزود: مشکلات و ضعفهایی در کشور وجود دارد و این موضوع ربطی به بیگانگان ندارد و خودمان میتوانیم از پس مشکلات برآییم، نمیتوانیم بگوییم نقطهضعف نداریم اما نباید به واسطه این مشکلات و نقاط ضعف، عظمت نظام و انقلاب را فراموش کنیم.
دری نجفآبادی با تسلیت به خانوادههای جانباختگان حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد هم گفت: حادثه تلخی بود و لازم است از تکرار چنین حوادثی با نظارت بیشتر جلوگیری شود، تنها نباید به مسائل سیاسی در جامعه توجه کرد بلکه مشکلات مردم جامعه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فرزندان مردم امانت هستند و هر که در امانت خیانت کند از اسلام بیرون خواهد بود.
وی با گرامیداشت یاد آیتالله هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این عالم ربانی منشاء برکات زیادی برای حوزههای علمیه بود.
نماینده ولیفقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز صنعت پتروشیمی، از خامفروشی نفت هم انتقاد کرد و گفت: باید با تولید محصولات دارای ارزش افزوده و صادرات آن از خامفروشی و نیاز به بیگانگان جلوگیری کرد.
آیتالله دری نجفآبادی با گرامیداشت روز نهضت سوادآموزی بر ریشهکنی کامل بیسوادی در کشور تاکید کرد.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.iqna.ir

خبر جدید  صدور مجوز احداث اقامتگاه بومگردی در روستای وفس
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد