3:08:22 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۰۰ هزارمیلیارد تومان طرح نیمه کاره درکشور وجود دارد
اراک – ایرنا – نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان درمجلس شورای اسلامی گفت: ۷۰۰ هزارمیلیارد تومان طرح عمرانی نیمه کاره در کشوروجود دارد که دولت به تنهایی امکان تکمیل و بهره برداری آن ها را ندارد.
۷۰۰ هزارمیلیارد تومان طرح نیمه کاره درکشور وجود دارد

به گزارش ایرنا، «علی اکبر کریمی» روز چهارشنبه به مناسبت روز شوراها در شورای اداری خنداب افزود: بیشتر این طرح های خدماتی هستند که امکان واگذاری آن ها وجود ندارد اما شهرداری ها، دهیاری ها و شوراها بهترین گزینه برای واگذاری طرح های نیمه کار هستند.
وی اظهارداشت: شوراها می توانند بازوی پرتوان دولت باشند بنابراین باید از ظرفیت بالقوه شوراها استفاده شود.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰ طرح در خنداب با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار درحال اجرا است و در قره چای نیز ۵۴ طرح عمرانی در دست اجرا است که ۲۸ طرح آن به اتمام رسیده است.
کریمی افزود: ظرفیت شوراها در قانون به وضوح بیان شده است و دولت هم برای واگذاری وظایف خود پیش قدم است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به شوراها فرصت داد و در انتخاب دهیاران و شهرداران نباید فضایی فراهم شود که تصمیم به شوراها تحمیل شود.
کریمی افزود: یکی از دغدغه های شهرداری ها و دهیاری ها تامین منابع پایدار است و دولت باید بخشی از درآمد خود را به دهیاری ها تفویض نکند.
وی ادامه داد: در مدیریت یکپارچه وظایف ۲۳ دستگاه به دهیاری ها محول شده است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان اجرایی استان موظفند برنامه سالانه خود را در شوراها ارایه و آنان را از تصمیم خود مطلع کنند.
کریمی افزود: نباید منابع مالی در حساب دهیاری ها رسوب کند در حالی که ۱۰ ها نیاز بر زمین باقی مانده است.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز آسان ترین منابعی که به حساب شوراها و دهیاریها واریز می شود، عوارض و مالیات برارزش افزوده است.
کریمی افزود: رویه ای در گذشته در توزیع عوارض آلایندگی شازند وجود داشت که با پیگیری های اعمال شده در سال ۹۵ و با نظر مساعد استاندار مرکزی سهم اراک از ۲۰ درصد به ۴۴ درصد افزایش یافت که از ابتدای ۹۷ اجرایی شده است و این مهم آثار مالی خود را نشان داده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بیمه کشاورزان در حوادث طبیعی پایین و با تاخیر پرداخت می شود و به همین علت بهره برداران رغبتی برای بیمه کردن محصولات و دام خود ندارند.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد که دو جایگاه آن مربوط به نمایندگان اراک، کمیجان و خنداب است.
۶۹۹۱/۳۰۷۵

خبر جدید  نمایشگاه بهاره 13 اسفند در اراک برپا می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد