12:23:20 - یکشنبه 12 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل جاده خمین – الیگودرز نیاز است
خمین – ایرنا – مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: تکمیل طرح ۲ بانده شدن جاده خمین به الیگودرز ۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
۶۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل جاده خمین – الیگودرز نیاز است

«اصغر حمزه لو» روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات جاده خمین – الیگودرز افزود: این میزان اعتبار برای تکمیل عملیات لاین دوم ازسمت الیگودرز تا روستای قره کهریز و مرحله سوم از روستای دهنو تا دربند به طول ۱۵ کیلومتر نیاز است.
وی اظهارداشت: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال قرارداد با شرکت نصر برای تکمیل مرحله دوم این طرح بسته شده و یک قرارداد نیز با پیمانکار برای زیر سازی به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال بسته شده است.
مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیر برای تملک اراضی این جاده با ارزیابی کارشناسی نیاز است.
حمزه لویی با بیان اینکه مرحله نخست این طرح به طول ۱۲ کیلومتر تکمیل و در دهه فجر پارسال به بهره برداری رسید، افزود: طرح های مطالعاتی تداوم طرح مذکور در دستور کار قرار دارد و تلاش می شود برای کاهش حوادث و تلفات جاده ای ۲ بانده شدن جاده خمین – الیگودرز در اولویت طرح های راه سازی قرار گیرد.
وی بیان کرد : برای ۲ بانده شدن این جاده سه گزینه پیشنهاد شد که ایجاد جاده در مجاورت راه فعلی مورد تایید قرار گرفت.
مدیرفنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: با تصویب چهار خطه شدن جاده دلیجان – محلات – خمین – الیگودرز، چهار خطه شدن محور خمین – دلیجان به دلیل اتصال خمین به مرکز کشور در اولویت قرار گرفت.
فرماندار خمین گفت: بهبود و استاندارد سازی راه های خمین از مصوبات سفر هیات دولت و سفر مقام معظم رهبری به خمین است که تاکنون اجرایی نشده است.
«احمد طهرانی » افزود: ۲ بانده شدن محور خمین – الیگودرز در زمره طرح های مصوبه سفر رئیس جمهوری به خمین است که در اولویت طرح های راه سازی استان مرکزی قرار گرفته بود.
وی بیان کرد: بروز حوادث متعدد رانندی در جاده های خمین باعث نارضایتی شهروندان شده است که می طلبد در تکمیل طرح های راه سازی تسریع شود.
فرماندار خمین گفت: جاده خمین – الیگودرز ۳۴ کیلومتر در حوزه استحفاظی خمین و ۳۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی الیگودرز واقع شده است.
طهرانی افزود: این راه اصلی یکی از پر حادثه ترین مسیرهای برون شهری خمین است که ۲ بانده شدن آن ضروری است و امید می رود که در کوتاه ترین زمان طرح و نقشه این طرح تهیه و در وزارتخانه تصویب شود.
وی گفت: هشت کیلومتر از مرحله دوم این طرح در دست ایجاد است که در هفته دولت امسال بهره برداری می شود.
طهرانی، خواستار استاندارد سازی راههای فرعی به اصلی شد و بیان کرد: راه های فرعی که متصل می شوند به جاده اصلی ایمن و استاندارد نیستند که انتظار می رود در طرح ۲ بانده شدن جاده خمین به الیگودرز این امر لحاظ شود.
فرماندار خمین بر نگهداری راه ها نیز تاکید کرد و افزود: اداره حمل و نقل بعد از تکمیل طرح های راه سازی بر رسیدگی، نگهداری و ایمن سازی راه ها توجه ویژه کند.
طهرانی از همکاری و مساعدت روستاییان در اجرای طرح های راهسازی تقدیر کرد و افزود: هر پروژه ای که اجرایی می شود با همکاری مردم است و هیچ فاصله ای بین مردم و مسئولان نیست.
در این نشست اعضای شورای اسلامی روستایی در مسیر پروژه ۲ بانده شدن جاده خمین – الیگودرز خواستار ایجاد زیر گذر برای عبور عابر پیاده و احشام ، ساخت دور برگردان، نصب روشنایی ،ایمن و استاندارد سازی این طرح شدند.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۵۲۴ کیلومتر راه اصلی است.
۷۲۷۷/۶۰۱۳/

خبر جدید  11 میلیون و 751 تردد نوروزی در جاده های استان مرکزی انجام شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد