12:58:44 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۵ درصد جمعیت استان مرکزی را کارگران تشکیل می دهند
اراک – ایرنا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۶۵ درصد جمعیت این استان را جامعه کارگران تشکیل می دهند.
۶۵ درصد جمعیت استان مرکزی را کارگران تشکیل می دهند

« محمد تقی آبایی هزاوه » روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰۱ هزار و ۵۵۹ نفر از جمعیت استان مرکزی را کارگران تشکیل می دهند که با مجموع خانواده این افراد، حدود ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شود.
وی ادامه داد: نرخ جمعیت کارگری استان مرکزی موجب شده است که تمامی دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به گونه ای با این حوزه در ارتباط باشند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطر نشان کرد: میانگین جمعیت کارگری کشور حدود ۵۵ درصد است که این مهم نشان از افزایش جمعیت کارگری استان مرکزی نسبت به میانگین کشوری است.
آبایی، با یادآوری برگزاری برنامه های هفته کارگر از پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه امسال گفت: حضور منسجم کارگران در بهشت زهرا، غبار روبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان های شهدا و انقلاب از جمله برنامه های این اداره کل در نخستین روز هفته کارگر است.
وی ادامه داد: برگزاری همایش پیاده روی جامعه کارگری استان مرکزی در منطقه کوی گردوی شهرستان اراک، حضور در نماز عبادی، سیاسی روز جمعه و سخنرانی نماینده کارگران پیش از خطبه های نماز جمعه نیز از جمله برنامه های روز دوم هفته کارگر در این استان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی، برگزاری زنگ کار و تولید در واحدهای تولیدی، برگزاری مسابقات طناب کشی، برگزاری همایش بزرگ ایمنی کار و روز جهانی کارگر با محوریت خانه کارگر از دیگر برنامه های این اداره کل در هفته کارگر امسال است.
پنجم تا ۱۱ اردیبهشت ماه در تقویم جمهوری اسامی با عنوان هفته کارگر نامگذاری شده است.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۱۹۵۵/۳۰۷۵

خبر جدید  هوشیاری در برابر تهاجم سیاسی و فرهنگی دشمنان ضروری است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد