11:42:39 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۱ کیلومتر از عرصه های طبیعی خمین دارای بانکت شدند
خمین – ایرنا – سرپرست اداره مناطبع طبیعی و آبخیزداری خمین گفت: ۶۱ کیلومتر از اراضی ملی این شهرستان در ۲ حوزه آبخیز دارای بانکت شدند.
۶۱ کیلومتر از عرصه های طبیعی خمین دارای  بانکت شدند

«احمد مجتهدی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بانکت ساخت جوی ها و پشته ها بر روی خطوط تراز است که با هدف کنترل جریان های سطحی، احیای پوشش گیاهی در اراضی شیبدار، افزایش رطوبت نسبی خاک، کاهش رسوب سیلا بها از طریق حفظ خاک اجرا می شود.
وی اظهارداشت: هدف از اجرای این طرح تغییر الگوی کشت و توسعه باغ ها در اراضی شیبدار با کشت نهال های مثمر سازگار با منطقه به منظور جلوگیری از فرسایش خاک و حفاظت از آب و خاک است.
سرپرست اداره مناطبع طبیعی و آبخیزداری خمین گفت: در این راستا بذر بادام دیمزاری در ۸۰ هکتار از اراضی ملی رضا آباد، آشناخور، حسین آباد کاشته شده و بادام های کاشته شده در بانکت ها به وسعت ۱۵۰ هکتار امسال نیز هرس شدند.
مجتهدی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
به گفته سرپرست اداره مناطبع طبیعی و آبخیزداری خمین، عملیات بیولوژیک که توام با فعالیت های مختلف از جمله مکانیکی نظیر بانکت و تراس بندی در اراضی شیبدار است، تاثیر چشمگیری در افزایش نفوذ آب و کاهش سرعت جریان های سطحی و جلوگیری از فرسایش خاک دارد.
شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی دارای ۱۶۹ هزار هکتار مرتع و ۲۳۷ هزار هکتار حوزه آبخیز دارد.
۷۲۷۷/۳۰۷۵

خبر جدید  670 کیلومتر آزادراه و بزرگراه در استان مرکزی ایجاد شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد