12:09:02 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۰ درصد جمعیت خمین سالمند است
خمین – ایرنا – معاون فنی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۶۱ هزار نفر از جمعیت خمین معادل ۶۰ درصد، در سن میانسالی و سالمندی هستند.
۶۰ درصد جمعیت خمین سالمند است

به گزارش ایرنا، دکتر« مریم السادات شجاعی» روز چهارشنبه در نشست شورای سالمندی این شهرستان افزود: ۴۳ هزار میانسال در سن ۳۰ تا ۶۰ سال و ۱۸ هزار سالمند از سن ۶۰ سال به بالا در خمین شناسایی شده است.
وی ادامه داد: ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان در سامانه سیب به منظور تشکیل پرونده الکترونیکی و ارائه خدمات مراقبتی ثبت نام شدند.
معاون فنی دانشکده علوم پزشکی خمین اظهار داشت: خدمات نوین سلامت شامل آموزش خود مراقبتی و معاینه رایگان امسال به ۲۶ هزار میانسال و سالمند این شهرستان ارائه شده است.
دکتر شجاعی با اشاره به اینکه بیماری های غیر واگیر همچون فشار خون شایع ترین بیماری افراد میانسال تا سالمند است، افزود: در برنامه های آموزش خود مراقبتی رژیم غذایی مناسب و چگونگی پیشگیری و مقابله با این بیماری ها آموزش داده می شود.
وی با بیان اینکه جمعیت شهرستان به سمت سالمندی پیش می رود، گفت: ساخت کانون سالمندان با هدف حضور فعال در جامعه و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در شهرستان ضروری است.
معاون فنی دانشکده علوم پزشکی خمین تاکید کرد: اجرای طرح غربالگری سرطان دستگاه گوارش در مردان و سرطان سینه و دهانه رحم در زنان از اقدامات مهم وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی برای سلامت مردان و زنان میانسال و سالمند است.
رئیس بهزیستی خمین نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی برای قشر سالمند باید از دوره جوانی آغاز شود تا با مطالعه های میان نسلی بتوان نیازهای دوره سالمندی را شناسایی کرد.
« اسماعیل خانجانی» افزود: تاکید بر نقش اجتماعی سالمندان و استفاده از تجربه های آنها در تمام امور احساس مفید بودن را در این قشر افزایش می دهد.
خمین در جنوب استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۹۹۳۰/۷۲۷۷/۳۰۷۵

خبر جدید  2 بانوی کونگ فو کار استان مرکزی به اردوی ملی دعوت شدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد