13:16:12 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بیمارستان ولیعصر اراک ابلاغ شد
اراک – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک ملت برای نوسازی بیمارستان ۴۸۶ تختخوابی ولیعصر (عج) اراک ابلاغ شده است.
۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بیمارستان ولیعصر اراک ابلاغ شد

« حسن طاهر احمدی » روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز متعهد شده اند که هر کدام ۵۰۰ میلیارد ریال منابع مالی برای کمک به ساخت و تجهیز این مجموعه درمانی مادر تخصصی در استان مرکزی کمک کند.
وی اظهار داشت: تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح توسعه بیمارستان ولیعصر اراک هزینه شده و این طرح بزرگ عمرانی ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: برای تکمیل این طرح مهم حوزه سلامت یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
طاهر احمدی افزود: حوزه درمان استان مرکزی با کمبودهایی در ارایه خدمات پزشکی به مراجعان مواجه است و بهره برداری از طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراک به عنوان مرکز درمانی مادر و فوق تخصصی استان می تواند بخش عمده ای از مشکلات را حل کند.
وی اظهار داشت: تخصیص اعتبار ناقص و دیرهنگام موجب شده که تاکنون این طرح درمانی مهم پیشرفت لازم را نداشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توضیح داد: بیمارستان ولیعصر در سه بلوک مجزا در حال ساخت است که نخستین بلوک آن تا چند ماه آتی به بهره برداری می رسد و ۲ بلوک دیگر نیز در سال آینده به چرخه ارایه خدمات درمانی می پیوندد.
مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شده که در زمان دولت قبل با وقفه طولانی در ساخت مواجه بود.
۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یکهزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می کنند.
۲۳۲ پزشک استان مرکزی در قالب دندانپزشک مطب دار و شاغل در دانشگاه ها و بیمارستان های غیردولتی فعالیت دارند.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  18 درصد از سفرهای مردم عراق به ایران برای درمان است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد