3:11:04 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۱ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان کشور جذب شد
اراک – ایرنا – رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت:۴۱ هزار دانشجو در سال تحصیلی جاری در این دانشگاه جذب شد.
۴۱ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان کشور جذب شد

«حسین خنیفر» روز شنبه در آیین یکصدمین سال تاسیس دانشگاه تربیت معلم در ایران افزود: اکنون ۷۰ هزار دانشجو در ۶۴ پردیس و ۳۴ مرکز دانشگاهی دانشگاه فرهنگیان در ۳۱ استان کشور به تحصیل اشتغال دارند که بیش از ۵۰ درصد این افراد در سال تحصیلی جاری جذب شده اند.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده وزارت آموزش و پرورش در سال های آینده با کمبود ۱۳۰ هزار معلم مواجه است که با جذب این فرهنگیان و تدبیرهایی که انجام شده این مشکل تا حدودی برطرف می شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان یاد آور شد: ۴۰۰ مرکز تربیت معلم در ابتدای انقلاب در کشور وجود داشت که ۱۰۰ هزار معلم در این مراکز به تحصیل اشتغال داشتند که تعداد این دانشگاه ها با ایجاد انقلاب فرهنگی و تعطیلی ۳۰۲ مورد به ۹۸ مرکز و پردیس کاهش یافته است.
خنیفر یاد آور شد: دانشگاه فرهنگیان سال ۹۰ در کشور راه اندازی و ۲۱ هزار دانشجو در سال تحصیلی ۹۱ جذب این دانشگاه شدند.
وی ادامه داد: تعداد این دانشجویان در سال ۹۲ به ۱۶ هزار، سال ۹۳ به ۱۱ هزار و سال ۹۵ به هفت هزار دانشجو کاهش یافت که این کاهش کمبود ۷۸ هزار معلم در سال تحصیلی جاری برای آموزش و پرورش را به همراه داشت.
رئیس دانشگاه فرهنگیان از ایجاد تصویب سه رشته جدید در شورای عالی آموزش و پرورش در این دانشگاه خبر داد و گفت: ایجاد رشته مدیریت آموزشی، مدیریت آموزشگاهی و رشته سند تحول بنیادین در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.
خنیفر، اجرای طرح جامعه تربیت معلم با عنوان ۱۰۰-۳۱ را از دیگر برنامه های دانشگاه فرهنگیان کشور دانست و افزود: در این طرح ۱۰۰ هکتار دانشگاه تربیت معلم در ۳۱ استان کشور با ۲ بخش خواهران و برادران با چشم انداز یکصد ساله در کشور ایجاد می شود.
استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران به جزیره امنی برای تحصیل علم و دانش دانشجویان و دانش آموحتگان مراکز آموزش عالی کشور تبدیل شده است.
سید «علی آقازاده» افزود: جمهوری اسلامی ایران در برابر ایجاد این امنیت از دانشجویان و دانش آموختگان مراکز عالی انتظار دارد علاوه بر پرسشگری در زمینه مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور، تحلیل گر نیز بوده و مسئولان نیز باید در چارچوب قانون پاسخ گوی مطالبات به حق این افراد باشند.
وی ادامه داد: دانشجویان و دانشگاهیان یکی از ظرفیت ها مهم توسعه و پیشرفت جامعه به شمار می رود و بهره گیری از این ظرفیت ها از مهمترین راهکارهای رشد و شکوفایی کشور است.
استاندار مرکزی بیان کرد: تحصیل علم و دانش و به کارگیری آن در جامعه از مهمترین وظایف دانشجویان بوده و دولت وظیفه دارد با حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد مراکز تولیدی و صنعتی زمینه اشتغال و کار را برای دانش آموختگان مراکز آموزش عالی فراهم کند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی هدفمند است که در بین دانش آموختگان این دانشگاه پس از تحصیل دغدغه اشتغال وجود ندارد.
«علی ابراهیمی» افزود: حوزه و دانشگاه باید به صورت منسجم و تعامل بیشتر هیات های علمی زمینه ساز اعتلای علمی و فرهنگی کشور باشند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه هایی است که بدون هدف گسترش نیافته است و توجه به آموزش دانشجویان متناسب با رشته شغلی مورد توجه قرار گرفته است.
ابراهیمی افزود: برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت آموزشی در کشور در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که کادر مورد نیاز آموزش و پرورش از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تامین شود.
در پایان این آیین از تابلوی یکصدمین سال ایجاد دانشگاه تربیت معلم ایران در اراک رونمایی شد.
اکنون ۴۷۵ دانشجو و ۳۹۹ مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
۱۹۵۵/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مشارکت مردمی بزرگترین سرمایه مدیریت بحران است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد