13:08:56 - شنبه 22 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۰ درصد توان نیروهای مسلح کشور توسط سربازان وظیفه تأمین می‌شود
گروه اجتماعی – فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: بیش از ۴۰ درصد توان نیروهای مسلح کشور به وسیله سربازان وظیفه تأمین می‌شود، بسیاری از شرح وظایف تعریف نیروهای مسلح شامل امور و اقدامات سخت و دشوار توسط سربازان وظیفه انجام می‌شود، چراکه انجام برخی از امور نیازمند شور، توان و روحیه جوانی است که در وجود سربازان وظیفه این توانمندی وجود دارد.
۴۰ درصد توان نیروهای مسلح کشور توسط سربازان وظیفه تأمین می‌شود

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار کیومرث عزیزی، فرمانده انتظامی استان مرکزی، عصر روز گذشته، ۲۸ آذر در یازدهمین جشنواره استانی جوان سرباز گفت: در بسیاری از کشورها که نیروهای مسلح توان لازم جهت مقابله با تهدیدات را ندارند، از توان و پتانسیل سربازان استفاده میشود و حتی در برخی از کشورهای همسایه خدمت سربازی تا ۷ سال طول میکشد.
وی تصریح کرد: ایران با توجه به وسعت و طول مرزها بالغ بر ۸۷۰۰ کیلومتر مرز آبی و خاکی و با وجود ۱۵ کشور همسایه، کشوری استثنایی در جهان به شمار میرود.
عزیزی اظهار کرد: با توجه به وسعت سرزمینی، جمعیت و تهدیدات دشمنان نیاز است که نیروهای مسلح قوی در اختیار داشته باشیم تا از امنیت داخلی، منطقهای و بینالمللی با قاطعیت حفاظت و حراست کنیم که بخشی از تأمین امنیت به واسطه سربازان وظیفه صورت میگیرد.
این مقام مسئول بیان کرد: بیش از ۴۰ درصد توان نیروهای مسلح کشور به وسیله سربازان وظیفه تأمین میشود، بسیاری از شرح وظایف تعریف نیروهای مسلح شامل امور و اقدامات سخت و دشوار توسط سربازان وظیفه انجام میشود، چراکه انجام برخی از امور نیازمند شور، توان و روحیه جوانی است که در وجود سربازان وظیفه این توانمندی وجود دارد.
سردار عزیزی با بیان اینکه مشارکت مردم در راستای ایجاد و حفظ امنیت یکی از اهداف راهبردی نیروی انتظامی است، اضافه کرد: بالاترین نماد و درجه مشارکت این است که شخص خود در بحث امنیت و تأمین و حفظ آن اقدام کند و سربازان با اعلام آمادگی و پذیرفتن همه قید و بندهای یگان نظامی و خانواده سربازان که نسبت به خدمت فرزندان خود رضایت دادند، نمادی از تحقق این مشارکت هستند.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: امروز خدمت در نیروهای مسلح به ویژه در نیروی انتظامی با وجود آنکه در مرزها تهدید و جنگی وجود ندارد، نسبت به دیگر قوای نظامی دشوارتر است. امروز در پادگانها و یگانهای نظامی در کنار همه سختیها و دوری از خانواده، سربازان نیروی انتظامی سختترین و حساسترین خدمت را به جهت گستردگی، تنوع و ریسکپذیری مأموریتها به انجام رسانده و با آمادگی روحی نسبت به خدمت، بسیاری از موضوعات را هضم و حل میکنند.
وی اظهار داشت: سربازان همه قیدها و شروط را برای گذاراندن این مرحله از زندگی خود پذیرفتند و ما باید کمک کنیم تا دوره ضرورت و فرآیند سربازی را پشت سر بگذارند، برای طی شدن مناسب این فرآیند و دوره باید هماهنگی مناسبی بین طرفین(سربازان و فرماندهان) شکل گیرد.
سردار عزیزی ادامه داد: برقراری امنیت به مانند تمامی امور دیگر هزینه دارد و شاید نیروی انتظامی از ۲۰ روز گذشته تاکنون تعدادی شهید داده است که در قالب هزینههای افتخاری توسط افراد پذیرفته میشود.
به گزارش ایکنا؛ سرهنگ حسنی، معاون هماهنگکننده نیروی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: یازدهمین جشنواره جوان سرباز به نام حضرت علی اکبر (ع) مزین است، این جشنواره همه ساله در چهار شهرستان، استان، ناجا، کل نیروهای مسلح برگزار میشود.
وی بیان کرد: جشنواره جوان سرباز امسال با شعار«جوان سرباز، مهارتآموزی و ۴۰ سال ایستادگی» در ۱۰ محور سرباز، دفاع و اقتدار ملی، سرباز، ایثارگری و فداکاری، سرباز، وظیفهشناسی و اقدام برجسته، سرباز، امور هنری، فرهنگی و تبلیغاتی، سرباز، خلاقیت، ابتکار و فناوری، سرباز، ورزش و تربیت بدنی، سرباز، نظم و انضباط اجتماعی، سرباز، دینداری و بصیرت، سرباز، مسولیت پذیری و خانواده، سرباز، سازندگی و تفکر بسیجی برگزار میشود.
حسنی اضافه کرد: ارتقای منزلت خدمت سربازی، قدردانی از سربازان وظیفه نیروهای مسلح، ارج نهادن به جایگاه رفیع سربازی در تولید امنیت ملی و ارتقای روحیه و انگیزه خدمتی و ایجاد نشاط و پویایی هدف ناجا از برگزاری جشنواره است. ۱۵۰ نفر از سربازان یگان ویژه و پادگان مالک اشتر با رعایت تمامی شرایط واجد و در نظر گرفتن ۱۰ محور عنوان شده در جشنواره شرکت داده شدند که در این مرحله از یک نفر سرباز جانباز، ۱۰ سرباز و ۳ نفر از پایوران و افراد ساعی در مورد سربازان تجلیل میشود.
یادآور میشود؛ در این جشنواره از ۱۷ سرباز یگان ویژه، پادگان مالک اشتر و فرماندهی انتظامی استان تجلیل شد.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.iqna.ir

خبر جدید  هفت هزار واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشتند
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد