13:16:00 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۵ اثر وقفی جدید در استان مرکزی به ثبت رسید
اراک – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: ۲۵ اثر وقفی جدید امسال در نقاط مختلف این استان به ثبت رسید.
۲۵ اثر وقفی جدید در استان مرکزی به ثبت رسید

حجت الاسلام «حسین دلاوری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زمینه این وقف ها مذهبی، خیریه، اجتماعی، کمک به بازسازی عتبات عالیات، کمک به امورات حوزه های علمیه استان، مساجد و بقاع و اماکن متبرکه بوده است.
وی ادامه داد: تنوع نیات واقفان در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته به طوری که نیات این قشر از جامعه فاصله نزدیکی با مشکلات، مسایل و کمبودهای اجتماعی دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی اظهار داشت: ۴۸ موقوفه دارو و درمان، ۶۴۴ موقوفه کمک و اعانات، ۶۴ پرورشگاه ایتام و محرومان، ۲۰ موقوفه کمک به مراکز درمانی، ۴۴ موقوفه کمک به دانش آموزان و دانشجویان، ۲۶ موقوفه کمک به خرید جهیزیه و ۲۹ موقوفه کمک آموزشی در نقاط مختلف استان مرکزی به ثبت رسیده است.
حجت الاسلام دلاوری اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی امروز جامعه، این سازمان فراتر از چارچوب‌های تعهد شده حرکت کرده و با نهادینه‌ کردن فرهنگ این سنت حسنه در بین اقشار مختلف جامعه، زمینه را برای حل مشکلات اقتصادی مردم فراهم کرده است.
وی گفت: تنها افراد متمکن نیستند که می‌توانند واقف باشند بلکه با فروش اوراق وقف می توان زمینه حضور اقشار مختلف مردم با هر سطح درآمدی را در این کار خداپسندانه فراهم کرد و با نهادینه کردن فرهنگ وقف جمعی می توان در همه مسایل اقتصادی، سلامت و اجتماعی ورود پیدا کرد.
بیش از پنج هزار و ۵۰۰ اثر وقفی در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  تیم فوتبال آلومینیوم اراک نود ارومیه را شکست داد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد