اراک 365
۱:۰۷:۴۹ - سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وضعیت سدهای استان مرکزی مطلوب است
استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر وضعیت سدهای استان مطلوب است و با ادامه بارش‌ها قطعاً سد کمال‌صالح اراک سرریز خواهد کرد، همچنین ظرفیت سد ساوه نیز مطلوب خواهد بود که نویدبخش سالی خوب از نظر آبرسانی را می‌دهد.

شعار سال: استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر وضعیت سدهای استان مطلوب است و با ادامه بارش‌ها قطعاً سد کمال‌صالح اراک سرریز خواهد کرد، همچنین ظرفیت سد ساوه نیز مطلوب خواهد بود که نویدبخش سالی خوب از نظر آبرسانی را می‌دهد.

سید علی آقازاده در جریان بهره‌برداری از پروژه‌های شبکه فاضلاب منطقه ۲ اراک با اشاره به اقدامات بزرگ شرکت‌های آب و فاضلاب طی ۴۰ سال اخیر بیان کرد: یکی از کارهای بزرگ انجام شده در استان مرکزی اتصال کلانشهر اراک به شبکه فاضلاب بوده و امید است در کوتاه‌مدت پوشش کامل شبکه فاضلاب در اراک را جشن بگیریم و به عنوان اولین کلانشهر به پوشش ۱۰۰ درصدی دست یابیم.

وی تصریح کرد: امسال خشکسالی و تابستانی بحرانی را از سرگذراندیم و استان مرکزی با تلاش و برنامه‌ریزی آینده‌نگرانه برای آبرسانی با کمترین مسئله و حداقل مشکلات روبرو شد و خوشبختانه در سال زراعی جاری که نیمی را پشت سر می‌گذاریم، بارندگی مناسبی دریافت شده و نشان می‌دهد سالی خرم‌تر را از نظر کشاورزی و آبرسانی تجربه خواهیم کرد.

آقازاده اضافه کرد: در حال حاضر وضعیت سدهای استان مطلوب است و با ادامه بارش‌ها قطعاً سد کمال‌صالح اراک سرریز خواهد کرد، همچنین ظرفیت سدساوه نیز مطلوب خواهد بود که نویدبخش سالی خوب از نظر آبرسانی را می‌دهد.

وی با اشاره به اهمیت تصفیه‌خانه در شهرهای بزرگ استان مرکزی و توسعه شبکه فاضلاب افزود: با اجرای خوب برنامه‌ها، امروز شاهد آرامش و تثبیت آبرسانی به شهرها هستیم، در تابستان بحرانی امسال آبرسانی به کمتر از ۵۰ روستای استان سیار و با تانکر انجام گرفت و امید است در سال آینده نیز با توجه به بارندگی امسال نیز این تعداد به کمترین حد برسد.

آقازاده تاکید کرد: تلاش می‌شود از محل اعتبارات استانی و ملی در جهت توسعه شبکه فاضلاب به رقم خوبی در پایان سال آتی برسیم و درخواست می‌شود مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کند، درست است که امسال بارندگی خوبی دریافت شد، اما نمی‌توان شرایط سال‌های آینده را پیش‌بینی کرد به همین دلیل صرفه‌جویی در مصرف آب و برق که نشان از فرهنگ بالای شهروندان است، حتماً باید اجرایی شود

استاندار مرکزی گفت: ایران نباید جز کشورهای پرمصرف در بحث مصرف آب و برق باشد چراکه خسارت بزرگی را برای کشور به وارد می‌کند، نباید این سرمایه‌ها را به راحتی از دست داد چراکه مربوط به نسل‌های آینده است، در ۴ دهه اخیر بیش از همه تاریخ از منابع زیرزمینی استفاده شده و در حال حاضر شرایط سفره‌های آب زیرزمینی بحرانی و شاهد فرونشست زمین هستیم که تماماً به دلیل برداشت‌های بی‌رویه از سفره‌ها صورت گرفته است و برای جبران این خسارات باید صرفه‌جویی را دنبال کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۱۱۱۵۰۸۲۲۶ ، www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد شعار سال