20:19:09 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۹۸ پایگاه ثابت و سیار جشن نیکوکاری ساوه مستقر شد
ساوه-ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه گفت: ۱۹۸ پایگاه ثابت و سیار جمع آوری کمک های مردمی برای جشن نیکوکاری در نقاط مختلف این شهرستان مستقر شده است.
۱۹۸ پایگاه ثابت و سیار جشن نیکوکاری ساوه مستقر شد

به گزارش ایرنا، «عباس محمدی هزاوه» روز سه شنبه در جمع اصحاب رسانه افزود: پیش بینی شده که در جشن نیکوکاری امسال ساوه ۱۶ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال کمک مردمی در ساوه جمع آوری شود و امید است که با تلاش خیریه ها و اهتمام نیکوکاران این سهم محقق شود.
وی گفت: ۶۵ پایگاه در مدارس و مساجد، ۴۰ پایگاه در مراکز نیکوکاری ۲۲ تیم در قالب مراجعه چهره به چهره به شهروندان از جمله خیران حقیقی و حقوقی کار جمع آوری کمک‌های جشن نیکوکاری امسال ساوه را برعهده دارند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه از شهروندان درخواست کرد: کمک‌های خود را به افراد غیر مسئول تحویل ندهند و از طریق پایگاه های ثابت و سیار تعیین شده نسبت به اعطای هدایا و وجوه نقدی اقدام کنند.
محمدی هزاوه عنوان کرد: فعالیت های جشن نیکوکاری از روز گذشته در ساوه دیروز آغاز شده و تا روز ۲۹ اسفند ادامه دارد که در این راستا ۲۰۰ نفر به عنوان رابط امدادیار همکاری می کنند.
وی گفت: ۲ هزار سبد حمایتی به ارزش هر کدام سه میلیون ریال از محل کمک های مردمی در جشن نیکوکاری تهیه وبه سرپرستان خانوار تحت پوشش اهدا می شود که در این راستا یکهزار سبد توسط خیریه ها و بقیه از سوی کمیته امداد تامین خواهد شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه گفت: جشن نیکوکاری امسال با شعار« عیدی برای همه» برگزار می شود.
محمدی هزاوه اظهار داشت: درآمدهای حاصل از مشارکت های مردمی کمیته امداد این شهرستان در سال جاری نسبت به پارسال ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: یکهزار خانوار معادل ۳۳ درصد امسال به جمعیت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه افزوده شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۷۴ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که معادل ۲ و نیم درصد از کل جمعیت شهرستان ساوه است.
محمدی هزاوه گفت: ۲ هزار و ۱۹۵ خانواده تحت مسئولیت این نهاد حمایتی در ساوه را زنان سرپرست خانوار با جمعیت چهار هزار و ۹۵ نفر شامل می شوند.
وی گفت: ۱۰ درصد از جمعیت مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه را دانش آموزان تشکیل می دهند و به تازگی نیز یکی از خیران تامین مخارج ۶۰ دانش آموزبه میزان ماهانه ۶۰ میلیون ریال را متقبل شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه همچنین از تحت پوشش بودن ۲۳۴ کودک یتیم در این نهاد حمایتی خبر داد و گفت: سرانه درآمدی کودکان ایتام از ۲ میلیون ۲۵۰ هزار ریال در سال گذشته به سه میلیون ریال در سال جاری افزایش یافته است.
محمدی هزاوه پرداخت کمک معیشت به افراد نیازمند را در سال جاری نسبت به پارسال دارای رشد ۱۵۵ درصدی عنوان کرد و گفت: ۸۶۷ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از ۴۲ میلیارد ریالدر سال جاری از سوی کمیته امداد ساوه پرداخت شد.
وی همچنین از افزایش ۳۵ درصدی کمک‌های خیران و مردم در طرح اکرام و محسنین و افزایش ۶۷ درصدی پرداخت فرانشیز و هزینه های درمان مددجویان در سال جاری خبر داد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ساوه گفت: در زمینه ایجاد اشتغال نیز کمیته امداد شهرستان ساوه از نظر جذب اعتبارات و مشاغل رتبه نخست استان مرکزی را کسب کرد.
محمدی هزاوه اظهار داشت: هیچ خانواده ای امسال امسال به دلیل وضعیت اقتصادی به واسطه خودکفایی و توانمند شدن از شمول جمعیت تحت پوشش این نهاد خارج نشده در حالیکه بر اساس برنامه می بایست سالانه ۱۰ درصد از جمعیت تحت پوشش از زیر چتر حمایتی خودکفا و خارج شوند.
وی همچنین از مساعدت باغداران ساوجی در طرح شجره طیبه و اعطای محصول ۴ هزار اصله درخت میوه برای رفع نیازمندان و محرومان خبر داد و گفت: افزون بر ۴۰۰ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش محصول انار در ساوه امسال در این زمینه بوده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان ساوه همچنین از اجرای طرحی به نام «هبه» یا بخشش در این شهرستان خبر داد و گفت: در این طرح، کمیته امداد آمادگی دارد لوازم منزل دست دوم خانوارهایی که قصد تعویض و نوسازی دارند را در اختیار گرفته و به خانوارهای تحت پوشش و نیازمند واگذار می کنند.
محمدی هزاوه گفت: مردم می‌توانند برای مشارکت در این طرح با شماره تلفن ۴۲۲۵۱۴۴۵ تماس بگیرند.
شهرستان ساوه با ۲۸۵ هزار نفر جمعیت دومین کانون جمعیتی استان مرکزی بعد از اراک محسوب می شود.
۶۵۳۹/۶۰۱۳/

خبر جدید  میزگرد نقش پژوهش و فناوری در توسعه استان مرکزی برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد