3:02:29 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷۲۹ جلد سند مالکیت روستایی در استان مرکزی صادر شد
اراک – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: یکهزار و ۷۲۹ جلد سند مالکیت روستایی امسال برای روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان صادر شد.
۱۷۲۹ جلد سند مالکیت روستایی در استان مرکزی صادر شد

« محمدرضا رضا فرح » روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکهزار و ۲۹۷ جلد سند در بخش روستایی استان و ۴۳۲ جلد سند نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.
وی اظهار داشت: سند مالکیت به معنای هویت بخشی به املاک روستایی است و روستاییان می توانند از سند به عنوان وثیقه بانکی استفاده و تسهیلات دریافت کنند که این مهم بسیاری از اختلافات ملکی را نیز رفع می کند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: ۶۷ هزارو ۹۳۵ جلد سند تاکنون در استان صادر شده است که ۶۱ هزارو ۶۴۵ جلد در ۵۷۳ روستای استان و هفت هزار و ۴۳۳ جلد آن در ۲۶ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بوده است.
رضا فرح افزود: ۳۹۲ قطعه زمین امسال با هدف تامین زمین به متقاضیان دارای شرایط برای ساخت مسکن در روستاهای امسال واگذار شده است.
وی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ درسال ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) به منظور تامین مسکن محرومان، متولی توسعه و عمران روستاها و ساخت واحدهای مسکونی در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تشکیل شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: بر همین اساس فعالیت های متعددی بر عهده این نهاد گذاشته شده که عمده آن ها در روستاها است.
رضا فرح افزود: طرح هادی برای ۸۵۵ روستای این استان درسال جاری تهیه شده و برای ۱۴۹روستا نیز طرح بازنگری تهیه شده است.
وی اظهار داشت: ۱۵ میلیارد ریال و ۹۴۲ میلیون ریال اعتبار برای تهیه طرح هادی روستایی استان در نظر گرفته شد که هشت میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال تخصیص یافت.
۳۶۸ هزار و ۹۵۸ نفر در یک هزار و ۶۵ روستای استان مرکزی سکونت دارند.
۲۷ شهر با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر در استان مرکزی وجود دارد.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سرعت پیری جامعه با تدابیر حکیمانه کند می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد