13:16:07 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استان مرکزی بیمه شدند
اراک – ایرنا – معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی این استان با رفع نواقص طرح بیمه هنرمندان صنایع دستی استان در سال جاری از مزایای بیمه بهره مند شدند.
۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استان مرکزی بیمه شدند

« قاسم کاظمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیمه هنرمندان صنایع دستی طرح کشوری است که بهمن ماه ۱۳۸۹ کلید زده شد و تا شهریور۹۳ ادامه داشت و از سال۹۳ تا کنون به دلایلی متوقف بود و امسال روند اجرایی آن از سر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: برابر تفاهم نامه ای که بین صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شده، هنرمندان صنایع دستی می توانند مشمول خدمات بیمه شوند.
وی اظهار داشت: هنرمندان صنایع دستی که دارای کارت مهارت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند می توانند با مراجعه به این اداره کل و دریافت معرفی نامه به صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر استان مراجعه کنند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت:هنرمندان صنایع دستی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند می توانند از خدمات بیمه صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر بهره مند شوند.
کاظمی، با تاکید بر اینکه رونق و شکوفایی صنایع دستی در سایه حمایت از هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی محقق می شود، افزود: اهمیت صنایع دستی در بخش صادرات غیرنفتی و اشتغال زایی، نقش موثری در رونق صادرات و توسعه پایدار دارد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی، مهمترین هدف این تفاهم نامه را حمایت از هنرمندان صنایع دستی در بخش های مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی هنرمندان دانست و گفت: براساس این تعهد، ۱۰ درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت می کنند.
هشت هزار هنرمند صنایع دستی در استان مرکزی وجود دارد که ۲ هزار نفر از خدمات بیمه بهره مند هستند.
از ۲۹۵ رشته صنایع دستی فعال کشور ۱۱۰ رشته در استان مرکزی دایر است.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  کمک به سیل زدگان دغدغه ملی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد