3:02:44 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی پرداخت شد
اراک – ایرنا – مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض امسال از سوی این نهاد انقلابی با مشارکت خیران در مناطق محروم این استان پرداخت شد.
۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی پرداخت شد

سرهنگ پاسدار«علی فراهانی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بیش از ۵۰ طرح محرومیت زدایی در نقاط محروم استان با پرداخت این تسهیلات اجرایی و بهره برداری شد.
وی ادامه داد: حداقل پرداخت تسهیلات بلاعوض در استان مرکزی ۵۰ و حداکثر تسهیلات نیز ۲۰۰ میلیون ریال است که امسال ۱۵ میلیارد ریال پرداخت شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: تسهیلات بلاعوض این نهاد انقلابی در راستای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی، ساخته خانه محروم، ساخته خانه عالم، غسالخانه، لایروبی قنوات، زیرسازی و آسفالت معابر، جدول گذاری تعمیر مساجد و حسینیه ها، تعمیر مدارس، ساخت مخازن آب و پل روستایی هزینه شده است.
سرهنگ پاسدار فراهانی ادامه داد: ۱۳۵ طرح محرومیت زدایی در ۲ سال اخیر با مشارکت سپاره روح الله، خیران و دستگاه های اجرایی در استان مرکزی تعریف شده که تاکنون بیش از ۵۰ طرح آن اجرایی و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: علاوه بر طرح های عمرانی سپاه روح الله استان مرکزی، طرح های حمایتی غیر عمرانی نیز در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس در سال جاری حدود ۲ هزار سبد غذایی به ارز ۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و ۲ هزار و ۹۰۰ سبد پوشاک، کیف و نوشت افزار به ارزش ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در نقاط محروم استان اعم از شهری و روستایی توزیع شد.
سرهنگ پاسدار فراهانی بیان کرد: ۲۸ سبد جهیزیه به ارزش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز امسال در استان مرکزی توزیع شده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: این نهاد انقلابی در طرح های ملی، بهره برداری از توان متخصصان بسیجی در امور فنی،‌ سازندگی،‌ محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی، افزایش توان فنی و تجربی جوانان و بسیجیان، ایجاد فضای مناسب برای یادگیری و انجام فعالیت های گروهی و تقویت روحیه مسئولیت پذیری با بهره گیری از ظرفیت های بومی، محلی و مغفول مانده در اقتصاد مقاومتی و کمک به امداد رسانی در حوادث و سوانح غیر مترقبه در جامعه، نقش آفرینی می کند.
سپاه روح الله استان مرکزی در اراک مرکز استان مستقر و هر کدام از شهرستان های ۱۲ گانه استان نیز از یک ناحیه بسیج برخوردار هستند.
بسیج سازندگی در سال ۱۳۷۹ به فرمان مقام معظم رهبری آغاز به کار کرد و به دنبال آن هم اردوهای جهادی با اعزام دانش آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات به مناطق محروم با هدف محرومیت زدایی راه اندازی شد.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  9 دی محصول بصیرت ایرانی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد