13:41:43 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۴ تن فرآورده‌های دامی غیر بهداشتی در خمین معدوم شد
خمین – ایرنا – رئیس شبکه دامپزشکی خمین گفت: ۱۴ تن فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در این شهرستان امسال معدوم و از چرخه مصرف خارج شد.
۱۴ تن فرآورده‌های دامی غیر بهداشتی در خمین معدوم شد

«علی اصغر حمزه لو» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرآورده های غیر بهداشتی شامل گوشت مرغ، دل، جگر، گردن و بال مرغ، ماهی و گوشت قرمز بود که در جریان بازدید بازرسان از کشتارگاه دام، طیور و مراکز عرضه کشف و با حکم قضایی معدوم شد.
وی اظهارداشت: در این مدت ۱۷ هزار مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع و عرضه مواد خام دامی و غذایی خمین انجام شد.
حمزه لو بیان کرد: توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی مراکز عرضه انواع این فرآورده ها شامل رستوران ها در ۹ ماه امسال به منظور کنترل و نظارت بهداشتی بر تولید، توسط گروه های نظارتی مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین اضافه کرد: در این بازرسی ها ۱۷ مرکز عرضه متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.
حمزه لو گفت:سه میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی نیز امسال در واحدهای مرغداری این شهرستان شده که چهار هزار و ۵۰۰ تن گوشت سفید مرغ استحصال شده است.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین افزود: ۱۱ هزار راس دام سبک و سنگین نیز در کشتارگاه دام این شهرستان کشتار شده که ۶۵۰ تن گوشت قرمز استحصال و به بازار مصرف عرضه شده است.
شهرستان خمین در تولید گوشت بوقلمون رتبه اول، گوشت سفید رتبه دوم و در تولید گوشت قرمز رتبه پنجم استان مرکزی را دارد و دارای ۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه است.
۷۲۷۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  «آوه» در کانون توجه مسئولان استان مرکزی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد