2:31:15 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۳۴۰ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی رفع تصرف شد
اراک – ایرنا – مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: یکهزار و ۳۴۰ هکتار از اراضی ملی این استان امسال از دست متجاوزان خارج و رفع تصرف شد.
۱۳۴۰ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی رفع تصرف شد

«عبدالحسین محمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اراضی در قالب ۱۵۲ فقره پرونده قضایی از دست متجاوزان خارج به اراضی ملی استان مرکزی بازگشت.
وی ادامه داد: ۲۰۹ فقره پرونده تخریب و تصرف از ابتدای سال جاری تا کنون برای ۲ هزار و ۲۷ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی تشکیل شده که نیمی از این اراضی رفع تصرف شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: شهرستان فراهان با تشکیل ۶۴ فقره پرونده تخریب و تصرف برای ۶۱۴ هکتار و شهرستان کمیجان با تشکیل چهار فقره پرونده برای ۳۲ هکتار به ترتیب بیشترین و کمترین پرونده تخریب و تصرف را در این مدت داشته اند.
محمدی یادآور شد: ۲۶۸ فقره پرونده به مساحت سه هزار و ۲۲۲ هکتار نیز برای جلوگیری از تصرف اراضی طبیعی استان علیه متجاوزان به اراضی ملی تشکیل شده است.
وی افزود: آرای ۲۱۹ فقره پرونده به مساحت ۲ هزار و ۶۳۳ هکتار در سال جاری به نفع منابع طبیعی و ۴۹ فقره پرونده به مساحت ۵۸۹ هکتار علیه این اداره کل و به نفع کشاورزان صادر شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اظهار داشت: ۱۷۸ هکتار از اراضی ملی این استان امسال در ۲۹ نقطه دچار آتش سوزی شد.
محمدی گفت: آتش سوزی در مراتع استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ و نسبت به سال ۹۵ حدود ۹۰ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: شهرستان شازند با ۶۲ هکتار آتش سوزی در هشت نقطه از مراتع، خنداب با ۵۸ هکتار در پنج نقطه و شهرستان اراک با ۳۱ هکتار در ۹ نقطه از مراتع این شهرستان به ترتیب بیشترین حجم آتش سوزی در مراتع را در این مدت به خود اختصاص داده اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: شهرستان فراهان نیز با آتش سوزی در چهار هکتار از مراتع این شهرستان کمترین میزان حریق را در این مدت داشته است.
محمدی، از اخراج ۲۹ هزار و ۵۳۹ راس دام غیر مجاز مراتع استان در سال جاری خبر داد و افزود: خروج این دام ها از مراتع استان با تشکیل ۸۷ فقره پرونده و با تلاش نیروهای یگان حفاظت انجام شده است.
وی ادامه داد: شهرستان ساوه با تشکیل ۲۹ پرونده و اخراج ۱۰ هزار و ۱۵۵ راس دام غیر مجاز بیشتر و شهرستان کمیجان با تشکیل ۲ پرونده و اخراج ۵۱۰ راس دام کمترین میزان اخراج چرای غیر مجاز دام در این مدت را داشته اند.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  استان مرکزی در جذب سوادآموز برتر کشور است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد