12:02:54 - سه‌شنبه 18 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۰۰ سند روستایی و شهری در ساوه صادر شد
ساوه – ایرنا – رئیس بنیاد مسکن ساوه گفت: یکهزار فقره سند منازل روستائی و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر سال جاری در این شهرستان صادر شد.
۱۰۰۰ سند روستایی و شهری در ساوه صادر شد

«اسماعیل کریمی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ‌ ۱۵۰ فقره از این سندها در حوزه شهری و ۸۵۰ فقره برای منازل روستایی صادر شده است.
وی توضیح داد: تامین مسکن محرومان یکی از برنامه های اولویت دار بنیاد مسکن ساوه است و در راستای تحقق این هدف‌ به ۲۰۲ قطعه زمین متقاضیان واجد شرایط روستایی تسهیلات ویژه بهسازی مسکن تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال واگذار شده است.
رئیس بنیاد مسکن ساوه اظهار داشت: هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات مقاوم سازی منازل در سال جاری به روستاییان این شهرستان پرداخت شده که در این راستا ۳۵ واحد مسکونی روستایی در بخش های نوبران و مرکزی مقاوم سازی شده است.
کریمی ادامه داد: ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض نیز در مدت یاد شده به متقاضیان پرداخت شده است.
وی افزود: این شهرستان روی گسل زلزله قرار دارد و بیشتر منازل روستایی آن نیز در زمره بافت فرسوده محسوب می شوند به همین دلیل بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی از امور ضروری است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه ادامه داد: سقف تسهیلات پرداختی در این زمینه برای هر خانواده ۲۵۰ میلیون ریال است که در چهار مرحله و متناسب با پیشرفت در ساخت واگذار می شود ضمن اینکه برای ارایه این تسهیلات محدودیتی در تعداد متقاضیان وجود ندارد و حتی به ساکنان شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر مانند غرق آباد، نوبران و آوه نیز امکان بهره مندی از وام یاد شده وجود دارد.
کریمی افزود: طرح هادی روستای اکبرآباد قوشچی در بخش نوبران و روستاهای طرخوران، قلعک و عباس آباد نارباغی از توابع بخش مرکزی در دست اقدام است.
وی بیان کرد: طرح هادی در روستاهایی که دارای شرایط خاصی مانند تامین نشدن اعتبار در سال های گذشته، داشتن ساکنان دایمی و شرایط جمعیتی مانند روستاهای آقچه قلعه، فستق، کله دشت، بندنقین و دربند اجرا شده است.
رئیس بنیاد مسکن ساوه عملیات جدول گذاری، زیرسازی، محوطه سازی و آسفالت را از مهمترین فعالیت های صورت گرفته در روستاهای مورد اشاره عنوان کرد.
کریمی توضیح داد: اجرای طرح هادی ‌برای روستاهای آق کهریز، بالقلو، امام آباد، احمدآباد، میچینک، اکبرآباد، مرادخانلو و قردین نیز پیش بینی شده است.
وی افزود: روستای چمران از توابع بخش نوبران نیز با اعتبار یک میلیارد ریال برای محوطه سازی به استان معرفی شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه گفت: شماری از روستاهای مذکور به علت تخصیص ناکافی اعتبار در مرحله برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار برای اجرای طرح هادی هستند.
۱۳۸ روستای شهرستان دارای طرح هادی است و به گفته مسئولان با فعالیت های عمرانی و ایجاد فرصت های شغلی در مناطق روستایی،‌ افزون بر ۳۰ هزار روستایی ساکن شهرها در روند مهاجرت معکوس به زادگاه خود برگشته اند.
۹۹۲۱/۶۵۳۹/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  رقم جدید محصول جو مقاوم به سرما در استان مرکزی تولید شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد