4:15:41 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۰ هزار تن گندم امسال از گندم کاران مرکزی خریداری می شود
خمین – ایرنا – مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی گفت: امسال با توجه به بارندگی های مناسب پیش بینی می شود، بیش از ۱۰۰ هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شود که نسبت به پارسال ۲۵ درصد افزایش دارد.
۱۰۰ هزار تن گندم امسال از گندم کاران مرکزی خریداری می شود

« حسین هاشمی » روز سه شنبه در حاشیه نشست با شرکت تعاونی های روستایی خمین در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان خرید گندم مشروط به افزایش قیمت اعلام شده توسط دولت است.
وی با اشاره به خرید ۷۵ هزار تن گندم توسط سازمان تعاونی روستای استان ادامه داد: شرکت تعاونی های روستایی پنج سیلو شامل ۲ سیلو در شازند، یک سیلو در کمیجان و یک سیلو در ساوه برای ذخیره گندم دارند و پیش بینی می شود سیلوی روستای چهارچمشه خمین نیز امسال بهره برداری شود.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی اظهار داشت: این سیلوها ظرفیت ذخیره ۷۰ هزار تن گندم را دارد و ۵۴ انبار مکانیزه و نیمه مکانیزه نیز ظرفیت ذخیره مابقی گندم را دارند.
هاشمی گفت: بیش از ۹۰ شرکت تعاونی روستایی در حوزه های خرید تضمینی گندم، سوخت، بیمه کشاورزان و خرید توافقی محصولات در استان مرکزی فعال است.
وی خاطرنشان کرد: در این شرکت های تعاونی ۳۰۰ نفر به شکل مستقیم و بیش از یک هزار نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال دارند.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به فعالیت ۱۵ واحد اعتباری در این سازمان افزود: ۲۴۰ میلیارد ریال منابع مالی این واحدها است که تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کنند.
هاشمی با بیان اینکه ۸۰ هزار نفر سهامدارشرکت تعاونی های استان هستند، ادامه داد: ۳۷ تعاونی تولید، ۱۰ تعاونی زنان، ۱۳ نظام صنفی و چهار اتحادیه تعاونی کشاورزی در سطح این استان فعال است.
وی تاکید کرد: شرکت های تعاونی روستایی از قدیمی ترین تشکل های مردمی به ویژه در مناطق کم برخوردار است و مردم نسبت به این تعاونی ها اعتماد دارند.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی گفت: برخی از شرکت تعاونی ها نتوانستند خود را با تغییر شرایط جامعه هماهنگ کنند و به شکل جزیره ای فعالیت می کنند.
هاشمی تاکید کرد: طرح ملی تعیین تکلیف شرکت های تعاونی، املاک، انبارها و فروشگاه ها امسال همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی اجرایی می شود.
فرماندار خمین نیز در نشست با شرکت های تعاونی روستایی جهاد کشاورزی خمین گفت: این نهادهای مردمی اولین و مهمترین تعاونی های مشارکتی در روستا است.
« احمد طهرانی » افزود: تمرکز دولت در اشتغال روستایی است و در تعاونی های روستایی کمتر ورود کرده است و راه اندازی واحدهای کوچک به وسیله تعاونی های روستایی در حوزه زنبورداری، گل محمدی و گیاهان دارویی می تواند حمایت های دولتی را جذب کند.
وی ادامه داد: انتظار می رود به دلیل بارندگی های خوب امسال، تولید گندم در این شهرستان به ۴۰ هزار تن افزایش یابد.
فرماندار خمین با اشاره به اینکه گندم کالای راهبردی کشور است، گفت: تسهیل در خرید گندم، خرید به موقع و پرداخت هزینه به تولید کنندگان گندم می تواند دست دلالان را کوتاه کند.
نبود نقدینگی، تنگنا در تامین نهاده های دامی، نبود صنایع تبدیلی شیر در شهرستان، مشکلات بیمه زنبورداران، تامین گاز مورد نیاز گلخانه ها و کمبود شکر از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
خمین در استان مرکزی با ۱۰۵ هزار جمعیت، ۲ بخش مرکزی و کمره و ۱۸۰ روستا است.
۹۹۳۰/۳۰۷۵

خبر جدید  20هزار لیتر سوخت قاچاق در دلیجان کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد