19:46:37 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌۵۰ پرونده تخلف برداشت‌ غیرمجاز در استان مرکزی به مراجع قضایی ارجاع شد‌
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:براساس ماده ۱۹ بیش از ۵۰ پرونده تخلف در زمینه برداشت‌های غیرمجاز به مراجع قضایی استان مرکزی معرفی شده است.
‌۵۰ پرونده تخلف برداشت‌ غیرمجاز در استان مرکزی به مراجع قضایی ارجاع شد‌

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدرضا حاجیپور ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به پیگیری مشکلات حوزه معدن در استاناظهار داشت: از سال گذشته تا کنون ۶ جلسه با ۴۶ مصوبه داشتهایم که شامل پیگیری مسائل و مشکلات حوزه معدن، تعلیق، ابطال و اکتشاف معادن است.

وی افزود: با توجه به همکاری دستگاههای اجرایی، تمامی مصوبات در استان عملیاتی شده به همین سبب جزو استانهای برتر در پیگیری مصوبات هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزیادامه داد: یکی از دغدغههای ما تامین مواد اولیه واحدهای فرآوری شن و ماسه است که براساس مصوبه وزارتخانه نباید از معادن شن و ماسه رودخانهای استفاده کرد.

حاجیپور بیان کرد: سیلابهای اخیر در استان در کنار تخریبی که داشتندمنجر بهآورده مواد معدنی شدند به طوری کهتعدادی از واحدهای فرآوری در استان از این آورده استفاده کردند به همین سبب باید نسبت به تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی اقدام کنیم.

وی بیان کرد: براساس مصوبه و تفاهمنامه وزارت صمت و نیروقرار بر این شد که با نگاه ظرفیتسنجی در مناطق مختلف، موضوعات مختلف توسط شرکت آب منطقهای استان بررسی شود و نسبت به شناسایی ظرفیتها در نقاط مختلف اقدام کنیم.

خبر جدید  ۷۵۶ زندانی جرائم غیرعمد استان مرکزی با کمک خیران آزاد شدند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: و اگر ظرفیتهای منطقهایکم بود، براساس توافقات باید نسبت به صدور مجوز برداشت، اقدام کنیم.

حاجیپور افزود: اما به سبب کمبود کارشناس معادن در بحث مطالعات، این کار اجرایی نشد و براساس تصمیمات استان، صدور مجوز برداشت از معادن در جلسات شورای معادن با نظارت و هماهنگی مسئولان و دستگاههای مربوطه انجام میشود.

خبر جدید  آیت‌الله دری نجف‌آبادی: بیانیه گام دوم انقلاب باید سرلوحه کار مسئولان و مردم باشد

وی ادامه داد: واحدهای فرآوری دغدغه تامین خوراک را دارند، به همین سبب باید این موضوع بررسی و مشکلات برطرف شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خاطرنشان کرد: در دشتها و مناطق با شیب منفی، که امکان جاری شدن سیلاب وجود دارد به هیچ عنوان مجوز برداشت داده نمیشود.

خبر جدید  مرکزی| ۲۰۸ میلیاردتومان اعتبار برای شهرداری ساوه پیش‌بینی شد

حاجیپور با اشاره به برداشتهای غیرمجازدر استان گفت:براساس ماده ۱۹بیش از ۵۰ پرونده متخلف در زمینه برداشتهای غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شده است.

وی ادامه داد: اکنون خط قرمز ما برداشتهای غیرمجاز و عدم رعایت ایمنی در معادن است به همین سبب این موضوع را با جدیت پیگیری میکنیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: ‌۵۰ پرونده تخلف برداشت‌ غیرمجاز در استان مرکزی به مراجع قضایی ارجاع شد‌

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد