18:28:37 - شنبه 6 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‌ارسال ۱۹ تریلر کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق سیل‌زده لرستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: با همکاری مدیریت بحران استان ۱۲ تریلر از محموله‌های دپو شده خود هلال‌احمر استان و هفت تریلر هم از کمک‌های مردمی به استان لرستان ارسال کرده‌ایم.
‌ارسال ۱۹ تریلر کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق سیل‌زده لرستان

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمد محمدی بعد از ظهر امروز در پانزدهمین جلسه شورای مدیریت بحران استان مرکزی با اشاره به معین بودن استان مرکزی برای امدادرسانی به سیلزدگان استان لرستان اظهار داشت: هلالاحمر استان تاکنون ۱۲ تیم تخصصی سیلاب، یک تیم درمان اضطراری ۱۰ نفره متشکل از پزشک،ماما، تکنسیندارو، پرستار، کارشناس بهداشت، روانشناس و کارشناس تغذیه به همراه دارو تجهیزات به مناطق سیلزده لرستان اعزام کرده است.

وی افزود: تا کنون ۶۰ نفر به پل دختر اعزام شدهاند که ۲۵ نفر دیگر هم امروز عزام شدند که در مجموع ۱۰۰ نفر در استان لرستان در حال ارائه خدمت هستند، تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ چادر به منطقه سیلزده لرستان ارسال کردهایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: با همکاری مدیریت بحران استان ۱۲ تریلر از محمولههای دپو شده خود هلالاحمر استان و هفت تریلر هم از کمکهای مردمی به استان لرستان ارسال کردهایم.

خبر جدید  همکاری کمیته امداد استان مرکزی با بسیج سازندگی برای ساخت ۲۰۰ واحد تخریبی در سیل

محمدی بیان کرد: باتوجه به مشکلات هلالاحمر استان در زلزله کرمانشاه، در چهار گذشته دو انبار یک هزار و ۲۰۰ متری برای جمعآوری و نگهداری کمکها در استان تهیه کردهایم.

وی عنوان کرد: با ۱۰۰ مسجد برای دریافت کمکهای مردمی هماهنگ کردهایم که ائمه جماعات در این مساجد مسئول جمعآوری کمکهای مردمی هستند، کمکهای نقدی به حساب ۹۹۹۹۹ و یا شمارهگیری کد دستوری *۷۸۰*۱۱۲# جمعآوری میشود.

خبر جدید  ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی اراک تخصیص می‌یابد

رشد ۹۰ درصدی بارندگی در استان مرکزی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به رشد ۹۰ درصدی بارندگیهای استان مرکزی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۴۳۰ میلیمتر بارندگی داشتهایم که ۱۴۰ میلیلیتر آن در دو موج اخیر بوده است، در سال آبی جدید چهار میلیارد مترمکعب حجم بارشهای در سطح استان بوده است که تنها ۸۰۰ میلیون متر مکعب آن در سدها و رودخانهها جاری که عموما در داخل استان ذخیره شده است.

عزتالله آمرهای افزود: سدهای استان روزگار خوبی را تجربه میکنند به گونهای که سد کمال صالح سرریز کرده و سد ساوه هم دارای ۱۶۵ میلیون مترمکعب ذخیره آبی با ورودی ۱۸۰ مترمکعب است که با ادامه این روند امکان سرریز کردن این سد پس از ۲۳ سال وجود دارد.

خبر جدید  اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: ذخیرهساری بارندگیهای اخیر در استان یک نعمت بزرگ برای استان است، تالاب میقان اراک یکی دیگر از ظرفیتهای استان در زمان بارشها است که هماکنون ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب در آن ذخیره شده او ظرفیت آن کامل است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی اضافه کرد: اگر ظرفیت تالاب دو برابر هم شود تهدیدی برای روستاهای همجوار وجود ندارد، با وجود شکل کاسهای که تالاب دارد حتی اگر ۲۰۰ میلیون آب هم در تالاب وارد شود حتی برای فرودگاه اراک که در مجاورت تالاب وجود دارد تهدید و آبگرفتگی بهوجود نمیآید.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد