۱۹:۴۶:۱۰ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد
مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی با بیان اینکه ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد گفت: ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در استان مرکزی فعالیت دارند.
۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد

امید محترمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ماموریتهای بسیج سازندگی اظهار داشت: بسیج سازندگی ماموریتهای متفاوتی دارد، مامویتهای بسیج سازندگی بهطور کلی در سه حوزه اردوهای جهادی، اقتصاد مقاومتی و محرومیتزدایی انجام میشود.

وی افزود: بسیج سازندگی بالغ بر ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در بحث اردوهای جهادی در سطح استان مرکزی داشته که در جغرافیای هدف در شهرستانهای مختلف سازماندهی شده و ماموریت مشخصی داشته که در راستای همان ماموریت در زمینههای پزشکی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی در حال خدمترسانی هستند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی بیان کرد: اردوهای جهادی مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری قرار داشته و همواره با توصیفهای گوناگونی تحت عنوان سفیران کار و تلاش، مجریان آینده کشور و سایر موارد از آن یاد میکنند.

محترمی ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی، نگاه بسیج سازندگی به این صورت بوده که در امتداد دولت به مردمی شدن اقتصاد کمک کند، به مردم نقش داده و از ظرفیت مردمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی تصریح کرد: ماموریت اصلی که در حال حاضر مدنظر بسیج سازندگی است، بحث محرومیتزدایی بوده، بسیج سازندگی در بحث پروژههای عمرانی رقیب بخش خصوصی و پیمانکاران نبوده بلکه در کنار آنها در حال خدمترسانی به مردم است.

محترمی ادامه داد: جنس پروژههای بسیج سازندگی از جنس پروژههای کوچک در مناطق محروم بوده در این راستا پیمانکاران به ندرت در این طرحها ورود کرده بنابراین هیچ تداخل کاری بین بسیج سازندگی و بخش خصوصی به وجود نمیآید بلکه هر دو در راستای یکدیگر در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

وی افزود: نگاه بسیج سازندگی نیاز محور بوده در واقع اکثر پروژههای در دست اقدام از طرف مردم به ما معرفی میشود و این سبب میشود مردم بهتر پای کار بیایند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ نظیر رنگ آمیزی مدارس، انتقال احداث مجموعههای فرهنگی و لایروبی قنوات توسط این نهاد انجام شده است.

محترمی بیان کرد: تفکیک شهرستانی پروژهها را به شهرستانها اعلام کرده، فرمانداران نیز ظرفیتهای خود را در جلسات تشکیلشده اعلام کردند در این مدت بالغ بر ۱۴۰ پروژه شروع به کار کردند و نزدیک به ۸۰ مورد آنها به نتیجه رسیدند.

وی عنوان کرد: اکثر پروژهها با اعتبار بسیج انجام شده و بالغ بر یکمیلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط سپاه به این پروژهها تخصیص پیدا کرد و مابقی نیز توسط دستگاههای دولتی به صورت مشارکتی انجام شده است.

انتهای پیام/ ت


منبع :: ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد

تبليغات
بانک پاسارگاد