19:46:10 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد
مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی با بیان اینکه ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد گفت: ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در استان مرکزی فعالیت دارند.
۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد

امید محترمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ماموریتهای بسیج سازندگی اظهار داشت: بسیج سازندگی ماموریتهای متفاوتی دارد، مامویتهای بسیج سازندگی بهطور کلی در سه حوزه اردوهای جهادی، اقتصاد مقاومتی و محرومیتزدایی انجام میشود.

وی افزود: بسیج سازندگی بالغ بر ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در بحث اردوهای جهادی در سطح استان مرکزی داشته که در جغرافیای هدف در شهرستانهای مختلف سازماندهی شده و ماموریت مشخصی داشته که در راستای همان ماموریت در زمینههای پزشکی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی در حال خدمترسانی هستند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی بیان کرد: اردوهای جهادی مورد عنایت ویژه مقام معظم رهبری قرار داشته و همواره با توصیفهای گوناگونی تحت عنوان سفیران کار و تلاش، مجریان آینده کشور و سایر موارد از آن یاد میکنند.

خبر جدید  "خبیری" بدون باخت از اراک رفت؛ "اکبرزاده" سرپرست جدید باشگاه آلومینیوم‌سازی ‌شد

محترمی ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی، نگاه بسیج سازندگی به این صورت بوده که در امتداد دولت به مردمی شدن اقتصاد کمک کند، به مردم نقش داده و از ظرفیت مردمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی تصریح کرد: ماموریت اصلی که در حال حاضر مدنظر بسیج سازندگی است، بحث محرومیتزدایی بوده، بسیج سازندگی در بحث پروژههای عمرانی رقیب بخش خصوصی و پیمانکاران نبوده بلکه در کنار آنها در حال خدمترسانی به مردم است.

محترمی ادامه داد: جنس پروژههای بسیج سازندگی از جنس پروژههای کوچک در مناطق محروم بوده در این راستا پیمانکاران به ندرت در این طرحها ورود کرده بنابراین هیچ تداخل کاری بین بسیج سازندگی و بخش خصوصی به وجود نمیآید بلکه هر دو در راستای یکدیگر در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

خبر جدید  موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

وی افزود: نگاه بسیج سازندگی نیاز محور بوده در واقع اکثر پروژههای در دست اقدام از طرف مردم به ما معرفی میشود و این سبب میشود مردم بهتر پای کار بیایند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان مرکزی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ نظیر رنگ آمیزی مدارس، انتقال احداث مجموعههای فرهنگی و لایروبی قنوات توسط این نهاد انجام شده است.

خبر جدید  اجرای ۴۰هزار پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی در سال ۹۸+فیلم

محترمی بیان کرد: تفکیک شهرستانی پروژهها را به شهرستانها اعلام کرده، فرمانداران نیز ظرفیتهای خود را در جلسات تشکیلشده اعلام کردند در این مدت بالغ بر ۱۴۰ پروژه شروع به کار کردند و نزدیک به ۸۰ مورد آنها به نتیجه رسیدند.

وی عنوان کرد: اکثر پروژهها با اعتبار بسیج انجام شده و بالغ بر یکمیلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط سپاه به این پروژهها تخصیص پیدا کرد و مابقی نیز توسط دستگاههای دولتی به صورت مشارکتی انجام شده است.

انتهای پیام/ ت


منبع :: ۹۰۰ پروژه کوچک و بزرگ توسط بسیج سازندگی در استان مرکزی اجرا شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد