19:35:54 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه ۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند گفت: ۱۵۰ مسجد پذیرای معتکفین ماه رجب در این استان هستند.
۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، اعتکاف یکی از اعمال مستحبی است که هر ساله در مساجد سراسر کشور با حضور جمعیت بسیاری از معتکافان برگزار میشود، انسان برای فرار از هوای نفس، دغدغهها و دلمشغولیهای روزمره زندگی خود نیازمند انس با خدا و عبادت پروردگار است به همین سبب اعتکاف از جمله برنامههایی است که این زمینه را فراهم میکند.

امسال برنامه اعتکاف با آغاز ایام نوروز و شروع سال جدید همراه است که این تعطیلی فرصت مناسبی است که انسان با خدای خود خلوت کرده و باطن خود را از گناهان پاک کند بنابراین علاوهبر خانه تکانی باید دلهای خود را از زنگار و آلودگی گناهان پاک کرد بنابراین انسان معتکف به مدت سه روز در مساجد محل اعتکاف حضور پیدا کرده و اعمال این روز را به جا میآورد.

از جمله احکام اعتکاف حضور معتکف در مساجد محل اعتکاف است به عبارتی در حسینیه یا خانه خود و حرم معتکف نیست همچنین یکی دیگر از اعمال ایام اعتکاف گرفتن روزه است و پرهیز از انجام کارهایی که روزه را باطل میکند، در مدت اعتکاف انسان از تمام دلواپسیها و وابستگیهای دنیوی فاصله گرفته تا به معبود خود نزدیک شود.

خبر جدید  مدیریت شهری ساوه حمایت از هنرمندان بومی را مورد توجه قرار دهد

اعتکاف انسان را برای یک ماه بندگی خدا آماده میکند و سبب آرامش روحی و معنوی انسان میشود و اکنون در این دنیای پر از هیجان نیازمند خلوت معتکفانه هستیم که برنامه اعتکاف این شرایط را برای انسان فراهم میکند.

تدوین ویژه برنامههای اعتکاف و میلاد امام علی(ع) در اراک

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در این باره در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برنامههای برگزاری اعتکاف در مساجد استان مرکزی و جشن میلاد حضرت علی(ع) گفت: با توجه به ایام اعتکاف که همزمانی فصل نیایش با ایام نوروز باستانی است برنامههایی برای این مناسبت داریم.

قربانپور افزود: امسال ادغام ماههای قمری و شمسی به بهار معنویت که آغاز نیایش است و از ماه رجب آغاز میشود و ادامه آن در ماه شعبان و رمضان است، برنامه اعتکاف با شروع سال جدید همراه است .

خبر جدید  رئیس قوه قضائیه: اصناف در عرصه‌های مختلف با حضور خود از نظام پشتیبانی کرده‌اند

وی ادامه داد: با توجه به شروع سال جدید و همزمانی آن با ایام اعتکاف برنامههایی در ۱۵۰ مسجد در شهر و روستا استان مرکزی داریم.

۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ایام اعتکاف از ۲۹ اسفند آغاز و تا دوم فروردین ماه ادامه دارد احتمال دارد مسافرتها و حضور مردم در زمان تعطیلات تاثیرگذار در برنامه نوروزی اعتکاف باشد اما با این شرایط احتمال میدهیم حدود ۸ هزار نفر در سراسر استان مرکزی آمادگی شرکت در اعتکاف دارند.

قربانپور بیان کرد: با توجه به پیشبینیهای موجود در مناطق روستا گرایش مردم به برنامه اعتکاف بیشتر است بنابراین حضور معتکفان هم بیشتر میشود و بر اساس پیشبینیهای موجود امیدواریم زمینهساز حضور جوانان و نوجوانان در مساجد محل برگزاری اعتکاف باشیم.

وی تصریح کرد: ثبت نام از یک هفته قبل از شروع اعتکاف آغاز و تا انتهای ساعات قبل از شروع اعتکاف هم ادامه دارد.

خبر جدید  جدیدترین جزئیات از تعطیلی دانشگاه‌های علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی در استان مرکزی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: امیدواریم امسال هم همانند سالهای گذشته شاهد حضور جمعیت بسیاری از معتکافان بهویژه جوانان و نوجوانان در مساجد باشیم.

قربانپور ادامه داد: با وجود مشکلات سخت کشور از جمله مشکلات اقتصادی آمادگی مساجد برای برگزاری جشنهای ماه رجب و اعتکاف در سطح استان مرکزی وجود دارد که این برنامه زمینه ساز آرامش روحی و روانی جامعه است.

وی افزود: برنامههایی برای جشن میلاد حضرت علی(ع) داریم که برنامه جشن میلاد در مساجد سراسر استان بهویژه مکانهایی که با نام امیرالمومنیین(ع) و ائمه اطهار(ع) همراه است برگزار میشود و در شب میلاد هم ایستگاههای صلواتی برقرار است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در داخل مساجد هم برنامه جشن با اعمال اعتکاف همراه است واعمال ام داوود انجام میشود، ویژه برنامههای پاسخگویی به شبهات، اجرای برنامه قرآنی، گفتمانهای مکتبی و مذهبی و مسائل اجتماعی بهویژه مربوط به جوانان و نوجوانان و پاسخگویی به مباحث دینی هم داریم.

گزارش از فوزیه حسنی

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد