1:49:33 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸ درصد درآمد تولید ناخالص ملی کشور به حوزه سلامت اختصاص داد
اراک- معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون ۸ درصد تولید ناخالص ملی کشور به حوزه سلامت اختصاص دارد در حالی که این میزان قبلا ۲.۶درصد بوده است.
۸ درصد درآمد تولید ناخالص ملی کشور به حوزه سلامت اختصاص داد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا فراهانی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، اظهار داشت: با اجرایی شدن برنامه تحول نظام سلامت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رشد قابل قبولی داشته است و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: حوزه سلامت از بخش های مهم است که دولت به آن توجه دارد. قبل از اجرای برنامه تحول نظام سلامت ۲.۶ دهم درصد تولید ناخالص ملی به حوزه درمان اختصاص می‌یافت و این شاخص هم اکنون به هشت درصد رسیده است.

خبر جدید  پروژه توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک ۶۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی خاطرنشان کرد: تزریق منابع در قالب برنامه تحول سلامت از مطالبات به حق مردم است و این روش و مدل باید در کشور تداوم پیدا کند تا خدمات بهداشتی و درمانی در همه سطوح به راحتی قابل دسترسی بوده و ارایه خدمات و کیفیت آن بهبود یابد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه کارنامه بخش سلامت طی ۴۰ سال اخیر در کشور درخشان است، افزود: برخی به ناحق عنوان «پول پاشی» در حوزه بهداشت و درمان را طرح موضوع کردند که این حرف نامبارکی است. چرا که زیر چتر مدیریت و صرف هزینه‌های مناسب، شاهد موفقیت های ماندگار در سال های اخیر در حوزه بهداشت و سلامت هستیم.

خبر جدید  بیمارستان ولیعصر اراک درصورت تامین اعتبار سال آینده افتتاح می شود

فراهانی عنوان کرد: حوزه بهداشت و درمان از حساسیت خاصی برخوردار است و هر حادثه کوچک در کانون توجه قرار می گیرد، بنابراین نیاز است که راهبردهای پیشگیری محور در این زمینه تقویت شود.

کد خبر ۴۵۰۰۵۳۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  رسیدگی فوری دستگاه قضایی به پرونده آدم ربایان «باران شیخی»

تبليغات
بانک پاسارگاد