1:23:35 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۰ میلیون دلار محصولات تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد
مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: صادرات محصولات غیرنفتی استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶۰ میلیون دلار است.
۶۰ میلیون دلار محصولات تولیدی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد

شعارسال: اسماعیل حسینی، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، حدود یکصد هزار تن کالاها و محصولات غیرنفتی تولیدی در استان مرکزی به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی افزود: صادرات محصولات تولیدی استان مرکزی طی مدت مذکور امسال از نظر ارزش ریالی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش و از نظر وزن ۳۰ درصد افزایش داشته است.

حسینی بیان کرد: محصولات صادراتی استان مرکزی در سال جاری تاکنون به ۳۸ کشور جهان صادر شده و بیشترین کالاهای صادر شده استان شامل شمش، پلی اتیلن سنگین، شیشه، گل و گیاه و… بوده است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی با اشاره به واردات استان مرکزی از کشورهای دیگر طی سال جاری نیز خاطرنشان ساخت: همچنین طی مدت ذکر شده ۱۹ میلیون دلار کالا به وزن بیش از ۹ هزار تن از ۲۲ کشور جهان به استان مرکزی وارد شده است که بخشی از این کالاهای وارداتی مواد اولیه تولید بوده اند.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت گمرکات استان مرکزی بیش از ۴۱ میلیارد ریال درآمد ملی و استانی و بیش از ۴۹ میلیارد ریال درآمد از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده کسب کرده است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی اضافه کرد: طی بازه زمانی ذکر شده ۲۹ پرونده قاچاق انواع کالا در گمرکات استان مرکزی تشکیل شده که حجم ریالی این پرونده‌ها مجموعاً ۳۲ میلیارد ریال است و هم از لحاظ تعداد پرونده‌های تشکیل شده و هم از نظر حجم ریالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است صادرات غیرنفتی استان مرکزی در سال گذشته به بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۱۸اردیبهشت۱۳۹۸ ، کدخبر: ۴۶۱۱۴۵۳: www.mehrnews.com

خبر جدید  انتقال آب سد کوچری به ساوه باید قبل از سال 1400 انجام شود

منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد