20:52:51 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶۰۰ گلزار شهدا در استان مرکزی ساماندهی شد
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: از جمله اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی می‌توان به ساماندهی نزدیک به ۶۰۰ گلزار مطهر شهدا در سطح استان و نامگذاری ۲۲۵ مورد معابر و پل‌ها به نام شهدا اشاره کرد.
۶۰۰ گلزار شهدا در استان مرکزی ساماندهی شد

بهگزارشخبرگزاری تسنیمازاراک، مرتضی انصاریفر عصر امروز در دیدار با نماینده ولیفقیه در استان مرکزی با اشاره به برنامههای بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام خمینی(ره) در آغاز انقلاب اسلامی تاسیس شد، در ابتدای انقلاب تنها ۳ هزار شهید تقدیم کردیمکسی تصور جنگ هشت ساله را نمیکرد.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان نهاد فرهنگی تمام خدمات خود را بر اساس تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در راستای مسائل فرهنگی انجام میدهد و بر اساس سیاستهایی که از مرکز ابلاغ میشود در این راستا قدم بر میدارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: یکی از اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران طرح سپاس دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران است، طرح علمداران به مناسبت روز جانباز از علمداران ائمه جمعه سراسر کشور از جانبازان دیدار و سرکشی میکنند.

انصاریفر بیان کرد: بحث درمان یکی از ماموریتهای اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است که با توجه به هرم سنی والدین و همسران شهدا و جانبازان از اولویتهای ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی است.

وی بیان کرد: طرح پایش سلامت با ۳ هزار و ۸۳۰ نفر والدین خانواده شهدا، همسران بالای ۶۰ سال و جانبازان ۷۰ درصد که دارای بیماریهای خاص هستند انجام میشود که در این طرح ۴۰ پزشک عمومی در سراسر استان مرکزی ماهیانه در منزل ویزیتمیکنند و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجا میدهند.

خبر جدید  مرکزی| ۴۷ پروژه با اشتغالزایی ۳۲۷نفر در شهرستان کمیجان به‌صورت هم‌زمان افتتاح شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: در بحث بیمه تکمیلی تقریبا ۴۴ هزار نفر از جامعه هدف ما تحت پوشش بیمه تکمیلیهستندودر کشور یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جامعه هدف تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند،۱۰۰ درصد هزینههای درمانی از طریق پوشش بیمه تکمیلی پرداخت میشود.

انصاریفر خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار جلد دفترچه بیمه تکمیلی صادر کردیم با توجه به مشکل بیمه تکمیلی جامعه هدف جانبازان دستگاههای اجرایی با پیگیری مسئولان و ماده ۱۳ قانون برنامه جامع این مشکل برطرف شد و بیمه تکمیلی جامعه هدف یکپارچهشد کهمسئولیت این کار برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشته شد.

وی عنوان کرد: در بحث مسکن دو پروژه داریم، به دنبالآغاز پروژه توانمندسازی تا قبل از شروع سال جدید و آغاز بخش ورزشی در سال جدید هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: پروژه ۲۶۴ واحدی مسکن ایثارگران با زیربنا ۴۰ هزار مترمربع و با پیشبینی اعتبار ۴۰ میلیارد تومان با ۱۵ طبقه در انتهای ۳۰ متری میقان روبهرو پردیس دو داریم که بالای ۵۵ درصد پیشرفت کاری داشته.

خبر جدید  رئیس مجلس وارد اراک شد + برنامه‌ها

انصاریفر بیان کرد: حق پرستاری والدین شاهد بالای ۷۵ سال و دارای مشکل جسمی و جانبازان داریم که براساس ماده ۲۲ و۲۶ قانون جامع در حکم والدین خانواده شهدا آمده که در این زمینه مشکلی نداریم.

وی افزود: یک هزار و ۴۵۶ نفر از والدین و همسران شهدا و یک هزار و ۲۷۵ نفر از جانبازان ماهیانه حق پرستاری میگیرند، برنامههای خوبی برای اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان داریم سیاست بنیاد شهید بر توانمندسازی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی خاطرنشان کرد: از صندوق توسعه کارآفرینی شاهد،تسهیلات خوداشتغالی و اشتغالزایی ارائه میشود، دارای۳۰ درصد سهمیه استخدامهستیمکه تاکنون ۳۱۹ نفر جذب شدند،۹۱ مورد پرداخت وامهای اشتغالزایی و خوداشتغالی به فرزندان شاهد و ایثارگر پرداخت شده است.

انصاریفر اضافه کرد:ساماندهی نزدیک به ۶۰۰ گلزار مطهر شهدا در سطح استان و نامگذاری۲۲۵ موردمعابر و پلها به نام شهدا از دیگر اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی است.

وی ادامه داد: ۴۹ مورد چاپ کتاب با موضوع ایثار و شهادت و تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشتیم، مرکز توانمندبخشی در زمینی با مساحت ۷ هزار مترمربع و زیربنای ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع در بخش ابنیه تکمیل شده و بخش ورزشی آماده بهره برداری است این پروژه در ۳ طبقه و ۶ساختمانکهخدمات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی برای خانواده جانبازان و ایثارگران ارائه میدهد.

خبر جدید  گزارش تسنیم نتیجه داد؛ دامپزشکی استان مرکزی برای کنترل تب برفکی وارد عمل شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: استخر، سالن ورزشی چند منظوره فوتسال و والیبال و چند منظوره، بسکتبال با ویلچر، هیدرودرمانی و هیدروتراپی، درمانگاه تخصصی و فیزیوتراپی داریم امیدواریم با تخصیص اعتبارات این پروژهها آماده شود و مردم استان مرکزی و شهر اراک از این امکانات استفاده کنند.

انصاریفر بیان کرد: ویژه برنامههای به مناسبت روز شهیدداریمکهتجلیل از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت، میز خدمت بنیاد شهید به عنوان نخستین برنامهایکه در نماز جمعه روزگذشتهبود،برگزاری جام کشتی با نام جام شهدا داشتیم که از هفت استان در رده سنی نونهالان و خردسالان در این برنامه شرکتکردندکهاستان مرکزی رتبه دوم را در این مسابقه کسب کرد.

انصاریفر بیان کرد: همزمان با سراسر استان ویژه برنامه بزرگداشت روز شهید در سالن پیامبر اعظم(ص) در روز ۲۲ اسفند ساعت ۱۰ صبح با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار میشود همچنین گلباران و اهتزار پرچم در مزار گلزار شهدا انجام میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد