19:37:48 - سه‌شنبه 19 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۷ نماد نوروزی در استان مرکزی نصب می‌شود
سرپرست معاونت سیما و منظر شهرداری اراک گفت: ۴۷ نماد نوروزی در استان مرکزی نصب می‌شود.
۴۷ نماد نوروزی در استان مرکزی نصب می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نوروز بهعنوان یک نماد ایرانی باستان در نخستین روز بهار در تاریخ ایرانیان است، میتوان گفت نوروز یکی از همان جشنهایی است که پس از اسلام بهسبب بیتوجهی فرمانروایان و مخالفت اسلامگرایان به فراموشی سپرده شدند، نوروز توانست جایگاه خود را به عنوان جشنی ملی در ایران حفظ کند، دلیل پایدار ماندن نوروز در فرهنگ ایرانی را میتوان پیوند عمیق آن با آیینهای ایرانی، تاریخ این کشور، و حافظه فرهنگی ایرانیان دانست

با مطالعه در تاریخ میتوانیم به پایبندی ایرانیان به نوروز و گرامیداشت این نوروز پیببریم، با گذشت هزاران سال همچنان مردم ایران و برخی از کشورهای همسایه آن این ایام که را جشن میگیرند.

خبر جدید  دهمین نمایشگاه «سوغات و هدایا» با ۱۱۰ غرفه از سراسر کشور در استان مرکزی برگزار می‌شود

یکی از مراسمات استقبال مردم از ایام نوروز، بهار و سال جدید شمسی، خانهتکانی است، در این مراسم تمام غبارهای خانهها زوده و حال هوایی نویی به خانهها داده میشود، اما مهمتر از آن زدودن غبار از دلها و کنار گذاشتن کینهها و ناراحتیها است تا با اندیشه و دل پاک به استقبال بهار و سال جدید بروند.

در ایام منتهی به سال جدید وقتی به مردم و شهر نگاه کنیم جنبوجوشی متفاوتتر از همیسه مشاهده میکنیم، در روزهای پایانی سال رنگوبوی بهار در همه جا پیچیده و مردم در تلاش هستند با هرآنچه که در توان دارند به استقبال بهار روند.

خبر جدید  دادستان کل کشور: دستگاه قضا بدون هیچ‌گونه اغماضی با مفسدان مبارزه می‌کند

برای استقبال بهار مردم شهر اراک و شهرداری اراک هم آماده شدند، بهگونهای که به هرکجای شهر که نگاه کنیم شاهد جنبوجوش مردم و حال و هوای بهاری شهر هستیم .

در این راستا سرپرست معاونت سیما و منظر شهرداری اراک گفت: ۴۷ نماد نوروزی برای استقبال از بهار و ایام نوروز در کلانشهر اراک تدارک دیده شده است.

ایرج ابراهیمی افزود: ۴۰ نماد با موضوعیت آئینهای نوروزی است که بخشی از آنها از سالهای گذشته باقی مانده و به منظور صرفه جویی بهسازی شده است.

وی تصرح کرد: هفت سفره هفت نیز در استقبال از بهار پیش بینی شده که در مناطق مختلف شهر پهن میشود، نمادهای نوروزی این کلانشهر بر اساس بودجه تدوین، طراحی و هزینه شده است.

خبر جدید  اراک| حرکت در مسیر رونق تولید زمینه ساز حل مشکلات اقتصادی کشور است

سرپرست معاونت سیما و منظر شهرداری اراک ادامه داد: افزایش روحیه نشاط در مردم در نمادهای نوروزی این شهر مورد توجه است و حرکت کالسکه با اسب یکی از برنامههای پیش بینی شده در ایام نوروز ۹۸ است، نصب نمادهای نوروزی و پهن کردن سفرههای هفت سین از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز شده است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد