13:27:23 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۰ درصد از آموزش‌های فنی حرفه‌ای در استان مرکزی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ارائه می‌شود + فیلم
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: ۴۰ درصد از آموزش‌های فنی حرفه‌ای در استان مرکزی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ارائه می‌شود.
۴۰ درصد از آموزش‌های فنی حرفه‌ای در استان مرکزی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ارائه می‌شود + فیلم

سعیدرضا شاهمحمدی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم دراراک، با اشاره به برگزاری دورههای آموزشی برای عشایر اظهار داشت: در سازمان فنی و حرفهای آموزش عشایر توام با روستاییان بوده و بعضا در سالهای گذشته براساس نیاز خود عشایر در مناطق ساوه و زرندیه دورههای آموزشی برگزار میشد.

وی افزود: سال ۹۷ دوره آموزشی ویژه عشایر نداشتیم زیرا خود آنها درخواستی برای برگزاری دورههای آموزشی نداشتند، به محض اعلام درخواست از سوی آنها امکان برگزاری دوره آموزشی برای آنها وجود دارد، تیپ آموزشهای عشایر مشابه تیپ آموزشهای روستاییان است، کارگاههای سیاری مثل کانکس وجود دارد که به این مناطق اعزام و امکان آموزش بیش از ۲۰ حرفهای به آنها را دارد.

خبر جدید  اعلام آمادگی استاندار مرکزی برای هرگونه کمک به مناطق سیل‌زده

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی با اشاره به تعامل سازنده بین سازمان فنی و حرفهای و دانشگاه علمی و کاربردی و جهاد دانشگاهی تصریح کرد: در شورای عالی مهارت ارتباط خوبی با دو مرکز جهاد دانشگاهی و دانشگاه علمی و کاربردی پیدا کردیم، شاید فکر کنند که ما موازی هم حرکت میکنیم اما این گونه نیست، در کشور دو روش آموزش خوب آموزش مهارتی رسمی و مهارتی غیررسمی وجود دارد.

شاهمحمدی ادامه داد: این دو مرکز آموزشهایی را در قالب آموزشهای رسمی در بازههای زمانی که تبدیل به فوق دیپلم و لیسانس و غیره میشود ارائه میدهند، اما آموزشهای فنی و حرفهای آموزشهای غیررسمی بوده و در یک بازه زمانی کوتاه و به صورت کپسولی است.

وی بیان کرد: فنی و حرفهای در سالهای گذشته و امسال با دو مرکز جهاد دانشگاهی و علمی و کاربردی در ارتباط بوده و آموزشها را بهدانشجویانی که به جز ترمها و واحدهای آموزشی خود نیاز به یک آموزش فوق برنامه مهارتی دارند ارائه میدهد برهمین اساس دانشجویان یا در مراکز فنی و حرفهای مراجعه میکنند یا سازمان فنی و حرفهای به این مراکز مراجعه و در کنار آنها آموزشهای لازم را ارائه میدهد.

خبر جدید  ۴۴ درصد منابع عوارض آلایندگی پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه شازند سهم اراک است

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی عنوان کرد: امیدواریم در سالهای آینده به این نتیجه برسیم که یک مهندس ماهر از یک دانشگاه بیرون بیاید، یعنی دانشجویان به جز این که کارهای تئوری و پژوهشی خود را تکمیل کرده به اصطلاح یک فرد ماهر باشند، بیش از ۴۰ درصد از آموزشهای سازمان به فارغالتحصیلان مراکز دانشگاهی ارائه میشود، پس قطعا خروجی مثبتی داشته است.

خبر جدید  مرحوم آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی از نگاه مراجع عظام تقلید، نمایندگان ولی‌فقیه و اعضای مجلس خبرگان

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد