۱۸:۴۸:۴۱ - یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴هزار نیروی انتظامی امنیت نوروزی استان مرکزی را تامین کردند
اراک- فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: طی ایام نوروز سال جاری نیروی انتظامی استان مرکزی با هدف برقراری امنیت در استان بیش از چهار هزار نفر از نیروهای خود را به کار گرفت.
۴هزار نیروی انتظامی امنیت نوروزی استان مرکزی را تامین کردند

به گزارش خبرنگار مهر، سردار کیومرث عزیزی روز یکشنبه در اولین جلسه شورای اداری سال جاری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: این تعداد از نیروی انتظامی استان مرکزی به همراه ۲۵۰ نفر نیروی کمکی که از طریق ناجا به استان تزریق شده بود، در قالب ۲۷۷ گشت خودرویی، ۸۱ گشت موتورسوار، ۳۶ گشت پیاده در قالب ۲۱ کانکس نوروزی حفظ امنیت استان مرکزی را بر عهده داشتند.

وی افزود: همچنین طی ایام نوروز در استان سرقت ۸۰۷ فقره اتفاق افتاده که نسبت به میانگین کشور که تقریباً به ازای هر ۱۰۰ نفر ۵۸ سرقت داشتیم، در استان مرکزی ۵۶ فقره به وقوع پیوسته و در همین بازه زمانی ۸۶ درصد از سرقت‌ها کشف شده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: همچنین نزاع دسته جمعی ۱۷ فقره اتفاق افتاده و نسبت به سال قبل که ۱۳ فقره بوده، حدود ۱۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد و نزاع فردی هم ۴۲۸ فقره اتفاق افتاده که نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش داریم.

وی بیان داشت: در حوزه مواد مخدر هم در تعطیلات نوروز امسال ۱۷۷ کیلوگرم انواع مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۲ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر را شاهد هستیم. در حوزه دستگیری معتاد و خرده فروش هم یک هزار و ۵۲۰ نفر دستگیر شدند، که نسبت به سال قبل ۲۷ درصد افزایش را شاهد هستیم. در حوزه قاچاقچیان ۱۵ نفر قاچاقچی دستگیر شدند و دو باند هم در این بازه زمانی شناسایی و متلاشی شده است.

عزیزی ادامه داد: جعل اسناد هم در این مدت زمانی ۶ فقره بوده که نسبت به سال گذشته که ۱۸ فقره بوده، ۶۷ درصد کاهش جرم جعل را داشته ایم. در حوزه کلاهبرداری ۴۷ فقره ثبت شده، که نسبت به سال گذشته که ۳۸ فقره ثبت شده، ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان داشت: در حوزه کشف کالای قاچاق نیز حدود ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده که سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال بوده که ۱۳۵ درصد افزایش کشفیات را داشتیم. در این رابطه نیز در ۱۰۳ فقره پرونده تشکیل شده ۲۸ دستگاه خودرو توقیف و ۱۰۳ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

عزیزی اظهار داشت: در حوزه جرایم سایبری هم ۶۰ فقره اتفاق افتاده که نسبت به سال قبل ۲۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. اما در حوزه کشف ۱۷۶ فقره کشف شده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ برابر بوده است. بیشترین وقوع جرایم در حوزه سایبری شامل برداشت غیرمجاز از حساب افراد، کلاهبرداری یارانه ای و هتک حیثیت و نشر اکاذیب است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه راهور در سال گذشته ۳۲ نفر تلفات ثبت شده و امسال ۲۰ نفر بوده که نشانگر ۳۸ درصد کاهش تلفات است. مجروحین تصادفات با حدود ۴ درصد افزایش همراه بوده است یعنی سال گذشته ۸۲۰ مجروح ثبت شده و امسال این رقم به ۸۵۴ نفر رسیده است.

عزیزی گفت: در مورد اعمال قانون پلیس راه و راهور، آمار پلیس راه ۴۷ هزار و ۸۲۲ فقره و پلیس راهور هم ۳۳ هزار و ۱۱۲ فقره بوده که مجموعاً ۸۰ هزار و ۹۳۴ فقره به مبلغ ۴ میلیارد و ۶۰۸ میلیون تومان اعمال قانون شده است.

کد خبر ۴۵۸۳۷۳۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد