11:36:33 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی از رتبه سوم استان مرکزی در کاهش نرخ آمار بیکاری خبر داد.
۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود

محمدتقی آبایی در گفت وگو با خبرنگارتسنیم در اراک، با اشاره به آمار بیکاری در سطح استان مرکزی اظهار داشت: براساس آخرین آماری که مرکز آمار ایران در پایان سال ۹۷ اعلام کرده، نرخ بیکاری در سطح استان مرکزی ۸٫۴ درصد است که براین استان مرکزی رتبه سوم کشوری در خصوص نرخ آمار بیکاری از نظر کم بودنقرار دارد.

وی افزود: مجموع کارگران مشمول ماده ۱۴۸ قانون درباره بیمه اجباری در استان مرکزی، تقریبا ۱۹۸ هزار نفر تحت پوشش هستند و مجموع کارگران بیمهشده نیز بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: ۸۵ هزار نفر در استان مرکزی مستمریبگیر تامین اجتماعی هستند که مجموع کارگران و مستمری بگیران با خانواده هایشان ۹۷۵ هزار نفر از جمعیت استان را تشکیل میدهد که نسبت به کل جمعیت استان که یک میلیون و ۴۲۲ هزار هستند باید گفت تقریبا ۶۵ درصدجمعیت استان تحت پوشش تامین سازمان اجتماعی بوده یا جمعیت کارگری استان را تشکیل میدهد که نسبت جمعیت به میانگین کشور که ضریب نفوذ در میانگین کشوری ۵۳ درصد است،در استان مرکزی با۶۵ درصد بیشتر بوده که بیانگر عدد۱۲ درصد از میانگین کشوری جمعیت کارگری استان بالاتر است.

آبایی بیان کرد: برنامههایی در سطح کلان کشور برای تثبیت اشتغال مدنظر است و دولت در حوزه تامین اعتبارات به ویژه در سرمایه در گردش تسهیلاتی با نرخ پایین در اختیار واحدهای تولیدی قرار داده چراکه یکی از مشکلات واحدهای تولیدی سرمایه در گردش تامین مواد اولیه و عدم تثبیت قیمت ها است.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم با توجه به سیاستهای دولت در سال ۹۸با حل این سه مشکل وضعیت اشتغال در سطح استان تثبیت شود که برای ایجاد اشتغال بند یک تبصره ۱۸ تسهیلاتی در نظر گرفته شده که سهم استان مرکزی تقریبا ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که برمبنای دستگاههای تخصصی از جمله جهادکشاورزی، صنعت ومعدن و سایر موراد استانی انجام شده و ادامه تسهیلات سال گذشته را امسال پرداخت خواهیم کرد.

خبر جدید  اراک|بیش از ۱۲۰ مقاله به همایش ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ارسال شد

مدیرکل تعاون، کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در صورتی که اعتبارت به طور کامل جذب شود، حدود ۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد میشود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد