1:34:34 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۸۰سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف در استان مرکزی فعال هستند
اراک- مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: هم اکنون ۳۸۰ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف در استان مرکزی فعال هستند و تا پایان سال این تعداد به ۴۰۰ سمن می رسد.
۳۸۰سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف در استان مرکزی فعال هستند

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا فتح‌آبادی روز چهارشنبه در نشست خبری همایش ملی پیشگیری آسیب های اجتماعی با محوریت تحکیم خانواده در اراک، اظهار داشت: حوزه مشارکت های مردمی در دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است و یکی از شاخص های توسعه در تمام ملل به شمار می رود.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه مشارکت های مردمی گام‌های بسیار موثربرداشته است افزود: ۲۰۰ هزار گروه مردم نهاد در عرصه های مختلف در کشور فعالند، که از این رقم ۹۲ هزار آن در حوزه هیات‌های مذهبی است.

خبر جدید  تدوین سند راهبردی بومی‌سازی پدافند زیستی استان مرکزی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی بیان داشت: بر اساس آخرین تحلیل در بانک اطلاعاتی، ۳۸۰ سازمان مردم نهاد در استان مرکزی فعالیت دارند و با توجه به مجوزهایی کهدر دست اقدام است تا پایان سال این رقم به ۴۰۰ سازمان مردم نهاد افزایش پیدا می کند.

فتح آبادی اضافه کرد: در مجموع ضریب مشارکت مردم در قالب سازمان های مردم نهاد در استان مرکزی از میانگین کشور بالاتر است. یعنی تقریبا هر ۳۵۰۰ نفر به یک سازمان مردم نهاد دسترسی دارند.

خبر جدید  وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان مرکزی حضور می یابد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: در استان مرکزی ۴۸ درصد سازمان های مردم نهاد طی چند سال اخیر شکل گرفته است.

فتح‌آبادی خاطرنشان کرد: بر اساس نوع فعالیت سازمان های مردم نهاد استان مرکزی ۲۰ درصد در حوزه خیریه، ۶ درصد در حوزه محیط زیست، ۳۷ درصد در حوزه امور اجتماعی، ۱۰ درصد در حوزه فرهنگی، ۷ درصد در حوزه سلامت و.. فعال هستند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: اطلس جامع خدمات اجتماعی و مشاوره با ۵۱۱ خدمات اجتماعی در استان تدوین شده است.

خبر جدید  اصلاح ساختار مالی و اداری کشور ضروری است/ لزوم کوچک سازی بدنه دولت

وی با اشاره به اینکه مشارکت بخش بسیار پیچیده و متغیر بسیار پیچیده است خاطرنشان کرد: دنیا در تحقق سه شعار مشارکت محوری، شهروند محوری و عدالت محوری حرکت می‌کند وتلاش خود را در تحقق این سه محور به کار بستهکه در این زمینه در استان مرکزی شرایط مهیا است.

کد خبر ۴۵۵۵۱۰۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد