1:22:40 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۲ درصد از پست معاونین مدارس در استان مرکزی خالی بوده است
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان اینکه ۲۲ درصد از پست معاونین مدارس در استان مرکزی خالی بوده است، استان مرکزی را از استان‌های دارای بیشترین کمبود نیروی انسانی کشور برشمرد.
۲۲ درصد از پست معاونین مدارس در استان مرکزی خالی بوده است

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، شهریار فولادوند عصرامروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی بااشاره به تغییر تقویم آموزشی مدارس استان اظهار داشت: در یک سال آموزشی باید ۸۰۰ جلسه آموزشی برای دانشآموزان برگزار شود، براساس برآوردها و پیشبینیها این تعداد جلسه تا ابتدای خرداد برگزار میشود، به سبب اتمام مباحث درسی مدارس ابتدایی و ایام ماه رمضان درخواست تعطیلی مدارس ابتدایی را در ابتدای خرداد داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به تقسیم سرانه آموزشی مدارس افزود: سرانه آموزشی وجوهی است که وزارت آموزش و پرورش برای گذران امورات جاری مدارس اختصاص میدهد، این سرانه براساس شاخصهای دورهای و ظرفیت محرومیت شهرستانها تقسیم میشود، درخواست انجام این تقسیم در شورای معاونان را دارم.

خبر جدید  سپاه استان مرکزی رتبه نخست مسابقات کنگره فرهنگی سپاه پاسداران کشور را کسب کرد

وی بااشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان تصریح کرد: بااهمیتترین بحث در آموزش و پرورش، نیروی انسانی و ساماندهی آن است. تصور غلطی مبنی بر داشتن نیروی مازاد و پرت در آموزش و پرورش، وجود دارد.

فولادوند بیان کرد: امسال ۲۲ درصد از پست معاونین مدارس در استان خالی بود، باتوجه به ابلاغیه جدید، وضعیت انقباضی در آموزش و پرورش وجود دارد و امسال هم ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هم از پرسنل کم میشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید، ۸۱۱ نیروی استخدامی و ۱۱۸نفر هم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش استان اضافه میشود اما ۸۵۰ نفر بازنشسته میشوند و ظریب انتقال آموزش و پرورش استان هم متفی ۱۰۰ است.

خبر جدید  ۱۲ درصد جمعیت استان مرکزی مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند

وی ادامه داد:با این تفاسیر در آموزش و پرورش استان بیش از ۳ هزارنفر کمبود معلم داریم.

استان مرکزی از استانهای دارای بیشترین کمبود نیروی انسانی کشور

معاون پژوهش و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به کمبود نیروی انسانی گفت: برای جبران کمبود نیروی انسانی موجود در آموزش و پرورش از روشهایی مثل حقالتدریس شاغلین، نیروهای حقالتدریسی آزاد و نیروهای بازنشسته تا جایی که قانون اجازه میدهد، استفاده کردهایم.

خبر جدید  گسل‌های استان مرکزی پهنه‌بندی شد

احمد حسینی افزود: استان مرکزی در کشور، جزو استانهایی است که بیشترین کمبود نیروی انسانی دارد، به عبارت دیگر استان بیشترین استفاده را از ظرفیت حقالتدریسی در کشور دارد.

معاون پژوهش و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: در استان ۱۵۴ مدرسه زیر ۵ دانشآموز و ۲۶۵ مدرسه زیر ۱۰ دانشآموز وجود دارد.

حسینی با اشاره به تجلیل از معلمان نمونه گفت: در روز معلم از ۳۰۰ نفر به عنوان نمونه استانی و ۱۵۰ نفر به عنوان نمونه شهرستانی تجلیل شد. مدرسه محوری،جلوههای ایثار و پیوستگی در طول سال تحصیلی، شاخصهای انتخاب افراد نمونه بود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد