1:20:28 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۰ درصد جمعیت اراک در ۱۳ سکونت‌گاه غیررسمی زندگی می‌کنند
مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار نفر در ۱۳ سکونتگاه غیر رسمی اراک زندگی می‌کنند گفت: بیش از ۵۰ درصد مردم مناطق حاشیه‌ای اراک کارگر هستند.
۲۰ درصد جمعیت اراک در ۱۳ سکونت‌گاه غیررسمی زندگی می‌کنند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، غلامرضا فتح آبادی عصر امروز در در جلسه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در کوی سجادیه اراک برگزار شد، اظهار داشت: کوی سجادیه یکی از سکونتگاههای غیر رسمی بوده که در دهه پنجاه تشکیل شده و هم اکنون حدود ده هزار نفر در آن سکونت دارند.

وی افزود: چهار میلیارد تومان به سکونتگاههای غیر رسمی استان مرکزی تعلق گرفت که حدود بیست درصد آن به کوی سجادیه اراک اختصاص داده میشود، بیش از ۵۰۰ هزار نفر اراک در سیزده سکونتگاه غیر رسمی اراک زندگی میکنند.

خبر جدید  صنعت بزرگ‌ترین بدهکار شرکت توزیع برق استان مرکزی است

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: طبق نظر سنجیهای مردمی، نصف افراد مشکل اصلی این مناطق را مشکلات زیرساختی و امکانات رفاهی میدانستند، ما بقی نیز به ترتیب پراکندگی مشکل اعتیاد، فقر، بیکاری، سرقت و خشونت را مشکل اصلی این منطقه میدانستند.

فتح آبادی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد مردم این مناطق کارگر بوده به همین سبب درآمد مردم کم است و فقر در این مناطق با یک آمار ۳۱ درصدی وجود دارد.

خبر جدید  حدود ۱۰ هزار شغل جدید در استان مرکزی ایجاد و ثبت رسمی شد

وی با اشاره به فراهم کردن امکانات برای رفاه بیشتر مردم بیان کرد: یکی از برنامههای مهمی که در دستور کار قرار گرفته ایجاد دفتر تسهیلگری و خانه ورزش برای مردم آن محله است. دفتر تسهیلگری ارتباط مردم را با دستگاهها بیشتر میکند.

مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مرکزی عنوان کرد: برای سکونتگاههای غیر رسمی، بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار به سپاه و هشصد میلیون تومان نیز به سازمان تبلیغات اسلامی اختصاص داده شده است.

خبر جدید  عوامل حمله به فروشگاه شهرک حمید اراک شناسایی و دستگیر شدند

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد