19:41:51 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به شهرداری‌های استان مرکزی پرداخت شد
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی گفت: امسال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به شهرداری‌های آشتیان، خمین، ساوه، زاویه، محلات، دلیجان و  ساروق پرداخت شده است.
۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به شهرداری‌های استان مرکزی پرداخت شد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حمید حیدری ظهر امروز در همایش شهرداران استان مرکزی با اشاره به سالروز شهادت شهید باکری و گرامیداشت روز شهردار اظهار داشت: نکات،دستورالعملها و توصیههای لازم بحث ستاد خدمات سفر به شهرداران ارائه شده تا شهرداران آنها را در دستور کار خود قرار دهند، برهمین اساس عملکردها رصد و نقاط قوت و ضعف بررسی میشود.

وی افزود: شهرداریهه امسال مقداری مسائل و مشکلاتی در بحث درآمدها، حقوق و دستمزدها دارند، هر سال مالیات بر ارزش افزوده حد فاصل ۱۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین به حساب شهراریها واریز میشد اما با توجه به مشکلات شهرداریها قرار بود امسال میزان دریافتیهای مالیات بر ارزش افزوده تاکنون، به حساب شهرداریها واریز شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی تصریح کرد: امسال دو سفر آموزشی برای شهرداریها داشتیم، در همایش شهرداریها در بندرعباس شهرداریهای ساوه، دلیجان، کمیجان و شازند صرکت کردند، امسال ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرضالحسنه به شهرداریهای آشتیان، خمین، ساوه، زاویه، محلات، دلیجان و ساروق پرداخت شده است.

خبر جدید  آخرین آمار تلفات تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۸؛ ‌۱۳ نفر در ‌استان مرکزی جان باختند

حیدری اضافه کرد: پرداخت این تسهیلات به شهرداریهای شهباز، توره و قورچیباشی در دستور کار قرار دارد، امسال نخستین مسابقات آتشنشانان در سطح کشور برگزار شد.

ضرورت توجه ویژه به ساوه درزمینه بازآفرینی شهری

شهردار ساوه نیز با اشاره به مشکلات شهرداریها اظهار داشت: در شرایطی که برای شهرداریها تکرار نشدنی است شاهد اتفاقات بسیار خوبی هستیم، در شرایط کنونی بیشتر شهرداریها در زمینه پرداخت حقوق با مشکلاتی مواجه هستند اما پروژههای شهری در حال اجرا بوده و روند خوبی دارند.

خبر جدید  کشفیات کالای قاچاق در استان مرکزی ۵۶ درصد افزایش یافت

سیدمهدی حسینی افزود: رویکرد شهرداریها جلب رضایت عمومی و ایجاد امید و نشاط است، هماکنون شهرداریها بیشتر از هر زمان دیگری به کمک و مساعدت بهویژه در زمینه مسائل مالی و درآمد نیاز دارد، بیشتر این شرایط به سیاست شهرداریهای خود شهرداران، نقدینگی مردم و سیاستهای مالی باز میگردد، باید سازوکاری فراهم شود تا امتیازات و اوراق شهرداریها سبب جذب سرمایهگذاری، افزایش نقدینگی و بازآفرینی شهری شود.

شهردار ساوه تصریح کرد: سازمان همیاریها هم باید نگاه جدیتری در تامین منابع مالی داشته باشد و از توان و پتانسیل خوب بین استانها بیشتر استفاده کند تا بتوان به شهرهای کوچکی که درآمد کمتری دارند کمک کرد.

حسینی بیان کرد:اداره کل راه و شهرسازی و ستاد بازآفرینی در زمینه بازآفرینی ساوه همکاری خوبی داشتند، باتوجه به محدودیتهای موجود در زمینه تامین قیر، سیمان و میلگرد، در راستای تسریع و تسهیل در اجرای پروژههای شهری خواستار استفاده از توان و ظرفیت سازمان همیاریهای شهرداری بین استانها هستیم.

خبر جدید  ۴۳ درصد جرایم استان مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیکی است

وی عنوان کرد: باتوجه به نگاه ویژه دولت در زمینه بازآفرینی شهری، نیاز است نگاه ویژهای در راستای اجرای پروژهها و تخصیص و تسهیل تامین منابع مالی وجود داشته باشد.

شهردار ساوه خاطرنشان کرد: از سال ۹۲ عوارض ساخت و ساز به شهرداریها پرداخت میشود، برخی از عوارض ساختمان بخشوده میشود درحالی که میتواند منابع درآمدی خوبی برای شهرداریها باشد، همچنین شهرداریها همچنان از دریافت ماده ۲۳ جرائم رانندگی بینصیب ماندهاند درحالی که برای مانیتورینگ شهر نیازمند زیرساخت و دوربین هستیم که این ماده میتواند در این زمینه بسیار کمک کند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد