19:40:56 - شنبه 8 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۴۰ مورد تجهیزات بازی در مراکز تفریحی استان مرکزی فاقد استاندارد اعلام شد
مدیرکل استاندار استان مرکزی با بیان اینکه ۱۴۰ مورد تجهیزات بازی در مراکز تفریحی استان مرکزی فاقد استاندارد اعلام شد گفت: طرح نظارت بر تجهیزات مراکز تفریحی و شهربازی در استان مرکزی اجرا شد.
۱۴۰ مورد تجهیزات بازی در مراکز تفریحی استان مرکزی فاقد استاندارد اعلام شد

بهناز جعفریان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به نظارت بر استاندارد تجهیزات بازی در شهربازی اراک اظهار داشت: در زمینه تجهیزات وسایل بازی حدود ۲۶۷ مکان( پارک، زمین بازی و شهربازی) در استان شناسایی کردیم که ۳۷۱ تجهیز در شهربازی استاندارد هستند که موارد مردود پلمپ شدند و به وسایل تازه نصبشده توضیحات لازم داده شد اما هنوز بازرسیها ادامه دارد.

وی افزود: سال گذشته تعداد ۱۴۰ تجهیز به دلایل وجود مشکلاتی مردود اعلام شدند که همه جمعآوری و اصلاح شدند و در حال حاضر تجهیزات موجود دارای استاندارد هستند بنابراین امیدواریم در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی ادامه داد: مردم در شهربازیها برای استفاده از وسایل بازی از استانداردسازی وسایل اطمینان حاصل کنند و اگر وسیلهای از استاندارد لازم برخوردار نبود، اطلاع دهند.

جعفریان با اشاره به تجهیزات بازی سیار بیان کرد: با توجه به شروع فصل تابستان تجهیزات بازی سیار در مکانهای نامشخص و کنار خیابانها مانند چرخ و فلکها و تجهیزات بادی دیده میشود که این وسایل از استاندارد لازم برخوردار نیستند.

خبر جدید  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی: پرونده مسکن مهر پایان سال ۹۸ بسته می‌شود

وی ادامه داد: مهار وسایل بازی سیار به سبب جابهجایی آنها مشکل است اما کارشناسان مربوطه پیگیریهای لازم را در این زمینه انجام میدهند اما مردم در این زمینه باید همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی تصریح کرد: از اسفندماه سال گذشته تا اواسط فروردین ماه امسال نظارت در پارکهای بازی داشتیم که بیش از یک هزار و ۲۵۲ تجهیز در پارکها مورد ارزیابی قرار گرفتند اما در این زمینه وضعیت نابسامانی وجود دارد زیرا بیشتر تجهیزات مردود هستند و با استانداردها مطابقت ندارند.

جعفریان افزود: بر اساس نظارتهای انجام شده از تجهیزات وسایل بازی در استان نتایج به دستگاههای مربوطه بهویژه شهرداریها ابلاغ کردیم و هماهنگیهای لازم در کارگروه استانداردسازی انجام شده که به زودی تجهیزات در مسیر استانداردسازی کامل قرار میگیرند و برای تجهیزات معیوب هم به دنبال جمعآوری آنها هستیم.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از واحدهای تولیدی در زمینه استاندارد کالاهای مصرفی گفت: تا پایان سال ۹۷ بیش از ۱۰ هزار واحد صنفی را تحت کنترل قرار داده بودیم و از ابتدای امسال نیز با توجه به ماه مبارک رمضان یک هزار واحد صنفی ارائهکننده موادغذایی پر مصرف مورد ارزیابی و بازرسی قرار گرفتند.

خبر جدید  مشکل بیمه شاغلان صنایع دستی در استان مرکزی برطرف می‌شود

مدیرکل استاندارد استان مرکزی افزود: بازرسی از اصناف تا پایان سال ادامه دارد و با واحدهای تولیدی و صنفی متخلف برخورد میشود که مجموعه قضایی استان هم همکاری لازم را داشتند.

جعفریان عنوان کرد: از جمله احکام صادره برای متخلفان به عنوان مثال تولیدکننده بیسکوییت غیراستاندارد بیش از ۱۳۰ میلیون تومان جریمه و تولیدکننده شوینده غیراستاندارد بیش از ۲۰ سال حبس است.

با واحدهای تولیدی،صنفی و مدیران کنترل کیفیت متخلف برخورد میشود

وی بیان کرد: با مدیران کنترل کیفیت متخلف هم حبس و جزایای نقدی داشتند و هدف ما این است که جامعه و محیط کسب و کار در استان مرکزی برای تولیدکنندگان غیرکیفی ناامن و برای تولیدکنندگان کیفی امن باشد.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی با اشاره به اهداف و برنامههای اداره کل استاندارد استان در راستای استانداردسازی واحدهای تولیدی گفت: برنامه ما رشد کیفی در سطح استان است و هدف اصلی ما حمایت، هدایت و مشاوره قانونی در مسیر تولید کیفی است.

خبر جدید  اراک| بودجه ۹۸ با مولفه های تولید ثروت و پیشرفت همخوانی ندارد

جعفریان افزود: دیدگاه نوین سازمان ملی استاندارد این است که استانداردها از الزام قانونی به مطالبه مردمی تبدیل شود زیرا مردم باید اطلاعرسانی داشته باشند تا ما نیز بتوانیم اقدامات و پیگیریهای لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ پل ارتباطی ما با مردم است که با ارسال کد ۱۰ رقمی نشان استاندارد اطلاعات را به دست آورده و با تماس با این شماره در زمینه عدم استاندارد محصول میتوانند اطلاع رسانی داشته باشند تا پیگیری لازم انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی از برنامههای امسال ما هموارسازی مسیر صادرات،واردات و همکاری متناسب و معقول با گمرکات است تا تولیدکنندگان تسهیلات لازم و سرعت کافی برای خدمترسانی داشته باشند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: ۱۴۰ مورد تجهیزات بازی در مراکز تفریحی استان مرکزی فاقد استاندارد اعلام شد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد