20:07:23 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰.۸۹ درصد از جمعیت استان مرکزی سالمند هستند‌
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: ۱۰.۸۹ درصد از جمعیت استان مرکزی سالمند هستند، باید برای این جمعیت برنامه‌ریزی کرده و تصمیمات مشخص برای آنها بگیریم.
۱۰.۸۹ درصد از جمعیت استان مرکزی سالمند هستند‌

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز اکرمی ظهر امروز در شورای ساماندهی سالمندان استان مرکزی با اشاره به اهمیت رسیدگی به مسائل سالمندان اظهار داشت: کارهای بسیاری را میتوان در جامعه انجام داد که نیاز به اعتبارات ندارند، چه اشکالی دارد که دستگاههای اجرایی تنها دو بار در سال بازنشستگان خود را دعوت کنند و با آنها گپوگفت کنند، مشکلات مالی و کمبودها نباید بهانهای برای عدم تکریم بازنشستگان شود، چراکه بخشی از حمایتها معنوی است.

وی افزود: سالمندان دوست دارند که در جامعه مورد تکریم واقع شوند و به آنها احترام قلبی گذاشته شود، در فرهنگ ما ایرانیها احترام به بزرگترها وجود دارد، اگر هماکنون مشاهده میکنیم که این مهم در جامعه کاهش پیدا کرده به سبب عملکرد خود ما در جامعه است.

خبر جدید  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اراک خواستار برخورد قاطع قضایی با پزشک سیاسی متخلف شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: باید در راستای سلامت جسمی و تحرکی سالمندان تلاش کنیم، یکی از این راهها اجرای برنامههای ورزشی و تحرکی ویژه سالمندان است، برای مثال اگر در ۱۰ بوستان و پارک شهر اراک ورزش صبحگاهی برای سالمندان داشته باشیم میتواند سبب تشویق جوانان به ورزش شود.

اکرمی بیان کرد: قبل از انجام اقداماتی در حوزه سالمندان باید نیاز سنجی انجام شود، ۴۸ درصد سالمندان زیرپوشش هیچ نوع بیمهای نیستند، باتوجه به تعداد سازمانهای بیمهای و نیازهای مراقبتی و بهداشتی سالمندان حتما باید در این زمینه چارهاندیشی شود.

خبر جدید  اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود

وی عنوان کرد: ۱۰٫۸۹ درصد از جمعیت استان مرکزی سالمند هستند، باید برای این جمعیت برنامهریزی کرده و تصمیمات مشخص برای آنها بگیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: باید برای سلامت جسمی، روانی سالمندان برنامههای عملیاتی داشته باشیم، داشتن دو مرکز روزانه برای سالمندان بسیار خوب است اما باید متناسب با آن فرهنگسازی در جامعه هم انجام شود.

خبر جدید  نظارت‌ها بر نمازخانه‌های بین‌راهی استان مرکزی افزایش یابد

اکرمی ادامه داد: بعد از نیازسنجی باید اولویتهای سالمندان بررسی شود تا برنامههای اجرایی در این رابطه تدوین شود، نباید از نهادهای مدنی در حوزه سالمندان نباید غافل باشیم، کانون بازنشستگان و صندوق بازنشستگی حتما باید در زمینه بازنشستگی سالمندان کمک کند.

وی اضافه کرد: حضور مدیر بازنشستگی کشوری در استان حتما باید در جلسات شورای ساماندهی سالمندان حضور پیدا کند، دستگاههای دولتی میتوانند از تجربه زانشستگان خود استفاده کنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد