۳:۱۳:۰۸ - پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک هزار و ۱۱۴ فضای آموزشی استان مرکزی به بازسازی و مقاوم‌سازی نیاز دارد
رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز استان مرکزی گفت: بین ۳۳ تا ۴۵ درصد از فضاهای آموزشی استان معادل یک هزار و ۱۱۴ فضای آموزشی استان به تخریب و بازسازی و یا مقاوم‌سازی نیاز دارد.
یک هزار و ۱۱۴ فضای آموزشی استان مرکزی به بازسازی و مقاوم‌سازی نیاز دارد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی فخاری بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به برگزاری جشنواره خیران مدرسهساز استان مرکزی اظهار داشت: بیش از دو هزار مدرسه در استان وجود دارد که نزدیک به ۷۰۰ مورد از آنها را خیران ساخته و یا در آن مشارکت داشتهاند.

وی افزود: سال گذشته ۲۷ فضای آموزشی، در ۶ ماه نخست امسال ۲۰ فضا و در ۶ ماه دوم امسال ۱۹ فضا توسط خیران مدرسهساز تهیه و بازسازی شده است، بین ۳۳ تا ۴۵ درصد از فضاهای آموزشی استان معادل یک هزار و ۱۱۴ فضای آموزشی استان به تخریب و بازسازی و یا مقاومسازی نیاز دارند.

رئیس مجمع خیران مدرسهساز استان مرکزی تصریح کرد: باتوجه به قرار داشتن در هفته احسان و نیکوکاری چه بهتر است که در این ظرفیت برای ایجاد فضای آموزشی هم استفاده کنیم، خیران در زمینه ساخت مدارس تمام تلش خود را برای ایجاد بهترین امکانات انجام دادهاند.

فخاری ادامه داد: مشکلات استان مرکزی کم نبوده، هم اکنون فضای بسیار زیادی در استان به ویژه در روستا به بازسازی نیاز دارند، میتوانیم از تبلیغات برای بهینهسازی فضاهای آموزشی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: توان دولت و دولتمردان به سبب مشکلات اعتباری مساعد نبوده، هیچ گاه نمیتوانیم از ساخت مدرسه مغفول بمانیم برهمین اساس درخواست تسهیل در امور و کار خیران را داریم.

انهتای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد