3:04:01 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک میلیون و ۷۲۴ هزار واحد مسکن مهر در کشور تحویل شده است
اراک – ایرنا – قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: یک میلیون و ۷۲۴ هزار واحد مسکن مهر از ابتدای اجرای این طرح تاکنون به مردم در نقاط مختلف کشور تحویل شده است.
یک میلیون و ۷۲۴ هزار واحد مسکن مهر در کشور تحویل شده است

به گزارش ایرنا، «احمد اصغری مهرآبادی» عصر چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان مرکزی در اراک افزود: طرح مسکن مهر از سال ۸۶ و در زمان دولت گذشته به مرحله اجرا درآمد که در راستای آن ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور آغاز شد.
وی بیان کرد: کار ساخت حدود ۲ میلیون واحد مسکن مهر به اتمام رسیده اما یک میلیون و ۷۲۴هزار واحد مسکن مهر تاکنون تحویل مردم شده که یک میلیون و ۹۰ هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل شده است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: ۲۶۰ هزار واحد مسکن مهر عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و هماهنگی های لازم با دستگاه های زیربط برای نصب انشعابات مورد نیاز صورت گرفته تا به زودی این واحدها نیز به مردم تحویل شود.
اصغری مهرآبادی عنوان کرد: طرح مسکن مهر پارسال در استان های زنجان، یزد و چهارمحال و بختیاری به اتمام رسیده، و حدود ۶ استان نیز تا پایان سال جاری در در برنامه تکمیل است که بقیه طرح های مسکن مهر کشور نیز بر اساس وعده رئیس جمهوری باید تا پایان سال ۹۸ به اتمام رسد.
وی تصریح کرد: امید است تا پایان سال جاری طرح های مسکن مهر استان مرکزی نیز به اتمام رسد و این استان جزو بهترین و موفق ترین استان های کشور در راستای طرح مسکن مهر است.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اضافه کرد: سهم استان مرکزی از مسکن مهر ۳۹ هزار و ۲۱۰ واحد است که ۶۶۳ واحد باقی مانده است.
اصغری مهرآبادی بیان کرد: ۴۳۱ واحد نیمه تمام مسکن مهر استان مرکزی در شهر جدید امیرکبیر است که این واحدها پیشرفت بیش از ۹۰ درصد دارند و تنها نصب تجهیزات این واحدها باقی مانده و با همت و تلاش مضاعف می توان پرونده مسکن مهر این شهر جدید را تاپایان سال جاری به اتمام رساند.
وی تصریح کرد: حدود چهار طرح مسکن مهر تعاونی نیز در استان مرکزی هنوز به اتمام نرسیده که این شرکت ها نیز در راستای تکمیل این طرح ها باید جهادی عمل کنند.
استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: عملکرد دولت تدبیر و امید در تکمیل و تحویل طرح مسکن مهر درخشان است.
سید «علی آقازاده» افزود: استان مرکزی نیز در این راستا گام های بلندی برداشته و باید واحدهای تکمیل نشده نیز با همت و تلاش مضاعف به اتمام رسد.
وی بیان کرد: ۶۶۳ واحد مسکن مهر تکمیل نشده در استان مرکزی وجود دارد که ۴۳۱ واحد آن در شهر مهاجران است و این واحدها از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردارند.
استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات طرح مسکن مهر در شهر جدید امیرکبیر تامین آب آشامیدنی بود که این مشکل حل شده و طرح آبرسانی به این منطقه در حال انجام است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۲۳ هزار و ۶۲۹ قرارداد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت این استان منعقد شده که ۱۵۲ قرارداد هنوز تحویل نشده است.
«احمد مرزبان» افزود: تعداد قراردادهای مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفری این استان ۹ هزار و ۳۲۶ مورد است که ۷۰۸ قرارداد خودمالک و ۸۰ گروه ساخت باقی مانده است.
وی بیان کرد: قراردادهای مسکن مهر شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران نیز ۲ هزار و ۶۵۵ واحد است که ۴۳۱ واحد در این شهرها باقی مانده و پیشرفت فیزیکی این واحدها بیش از ۹۰ درصد است.
در نشست شورای مسکن استان مرکزی در خصوص مشکلات واحدهای باقی مانده مسکن مهر این استان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد نشستی ویژه تا یک هفته آینده در این راستا با انجام کار کارشناسی تشکیل شود.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۳۰۰۵/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  استان مرکزی دبیرخانه دایمی نکوداشت مفاخر ایران می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد