14:37:45 - یکشنبه 3 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در آزمون سراسری ثبت نام کردند
اراک – ایرنا – معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار داوطلب تا کنون برای حضور در آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه های کشور ثبت نام کرده اند.
یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در آزمون سراسری ثبت نام کردند

به گزارش ایرنا، «محمد رضا رحیمیان» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: ۶۰۰ هزار نفر از این داوطلبان در گروه تجربی، ۱۶۰ هزار نفر در گروه ریاضی، ۲۷۰ هزار نفر گروه انسانی، ۹۸ هزار نفر هنر و ۱۶۰ هزار نفر در گروه زبان ثبت نام کرده اند.
وی ادامه داد: ۲ گروه هنر و زبان همانند آزمون های سراسری سال های گذشته شناور بوده و داوطلبان علاوه بر ثبت نام در گروه تحصیلی خود در این گروه ها نیز می توانند خود را محک بزنند.
معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افرادی که بهمن ماه امسال موفق به ثبت نام در آزمون سراسری سال آتی نشده اند از ۱۹ تا ۲۲ اسفند ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام و افرادی که نام نویسی کرده اند می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
رحیمیان گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه های آزاد اسلامی و علمی کاربردی کشور اکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور وجود دارد.
وی از اجرای جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی برای نخستین بار در دانشگاه های کشور خبر داد و افزود: پذیرش دانشجو سال ۹۸ در دانشگاه های کشور به صورت با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود.
معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افراد در روش پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون نیستند و در این شیوه پذیرش بر اساس معدل دیپلم و نمرات درس های نهایی انجام می شود.
رحیمیان ادامه داد: داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه تا مرداد ماه سال آینده فرصت دارند برای حضور در دانشگاه ها به این روش ثبت نام کنند و نتایج پذیرش در این رشته ها شهریور ماه سال آینده اعلام می شود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۲ تغییر عمده شامل همزمان شدن کنکور سراسری دانشگاه ها با امتحانات نهایی و تاثیر مستقیم ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۸ ایجاد شده است.
«مجتبی حیدری» افزود: رتبه کنکور استان مرکزی در سال های اخیر از رتبه ۱۳ در بین استان های کشور به ۱۰ رسیده و امید است جایگاه استان در کنکور سال ۹۸ روند افزایشی داشته باشد.
هفت هزار و ۵۱۵ دانشجو و ۲۸۴ عضو هیات علمی ذر هشت دانشکده دانشگاه اراک به تحصیل اشتغال دارند که ۳۴۸ دانشجو در مقطع دکتری، ۲هزار و ۲۳ دانشجو مقطع کارشناسی ارشد، پنج هزار و ۲۱ دانشجوی کارشناسی پیوسته، ۷۰ کارشناسی نا پیوسته، ۳۵ دانشجو کاردانی در ۱۸ رشته دکتری، ۷۵ رشته کارشناسی ارشد و ۴۹ رشته کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاک تحصیل می کنند.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

خبر جدید  نقش روحانیت در اعتماد سازی اجتماعی کلیدی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد