3:22:24 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد
اراک – ایرنا – سرپرست گمرکات استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن کالا در ۹ ماه امسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.
یک میلیون و ۱۲۴ هزار تن کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد

«اسماعیل حسینی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کالاها به ارزش ۷۴۷ میلیون و ۱۱۷ هزار دلار به مقصد ۷۷ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ارمنستان، آذربایجان، بلغارستان و گرجستان صادر شده است.
وی ادامه داد: صادرات کالاهای استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه قبل از نظر وزنی هفت و از نظر ارزشی ۶ درصد افزایش یافته است.
سرپرست گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۳۵۴ هزار و ۴۷۸ تن کالا به ارزش ۱۹۵ میلیون و ۲۷۷ هزار دلار از گمرک ساوه، ۴۸ هزار و ۳۷۳ تن به ارزش ۴۱ میلیون و ۲۱۱ هزار دلار از منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان در شهرستان زرندیه، ۳۷۳ هزار و ۱۵۹ تن به ارزش ۱۷۹ میلیون و ۹۴۷ هزار دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به خارج از کشور صادر شده است.
حسینی گفت: انواع هیدروکربورها، پلی اتیلن سبک خطی، پلی پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، شمش، آبمیوه و رانی، شیشه، انواع بلور و چیپس عمده کالاهای صادر شده از استان مرکزی در سال جاری بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۲۳ هزار و ۲۷۳ تن کالا به ارزش ۲۷۵ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۷۴ دلار به استان مرکزی وارد شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۲۲ و ارزشی چهار درصد رشد دارد.
سرپرست گمرکات استان مرکزی گفت: این کالاها از مبدا ۵۷ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، آلمان، ایتالیا، هند، یونان، امارات متحده عربی، تایلند و اسپانیا به این استان وارد شده است.
حسینی ادامه داد: ماشین آلات، پاکت بسته بندی، کنسانتره، تکه میوه، پوره، قوطی و کویل آلومینیومی و درب آسان بازشو از جمله عمده کالاهای وارد شده به استان مرکزی در این مدت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۱۰ پرونده قاچاق کالا نیز به ارزش ۲۸۳ میلیارد و ۴۵۳ میلیون ریال در این مدت در گمرکات استان مرکزی تشکیل شد که در قیاس با ۹ ماه پارسال از نظر ارزشی ۱۵۰ درصد افزایش و از نظر وزنی ۲۴ درصد کاهش دارد.
سرپرست گمرکات استان مرکزی گفت: موتور سیکلت، لوازم خانگی برقی و غیر برقی، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی و پتو از جمله کالاهای قاچاق کشف شده امسال در این استان بوده است.
حسینی افزود: گمرکات استان مرکزی امسال ۶۷۱ میلیارد و ۱۸۴ میلیون ریال درآمد ملی و استانی داشته که شاخص مذکور نسبت به مدت مشابه قبل ۳۶ درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: میزان درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرکات استان مرکزی در این مدت ۷۹۰ میلیارد و ۴۴۳ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه پارسال سه درصد رشد دارد.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  روزنامه وقایع: بازار داغ شغل های سرد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد