4:25:19 - پنج‌شنبه 14 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک طرح آبخیزداری در پرندک بهره برداری شد
ساوه – ایرنا – یک طرح آبخیزداری عصر چهارشنبه در شهر پرندک از توابع شهرستان زرندیه با حضور جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.
یک طرح آبخیزداری در پرندک بهره برداری شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در حاشیه بهره برداری از این طرح به ایرنا، گفت: این طرح در ۱۱ هزار هکتار و ۲ بخش خاکریز به طول بیش از یک هزار و ۳۰۰ متر انجام شده که در مجموع ۷۲ هزار متر مکعب عملیات خاکی برای آن اجرا شده است.
«عبدالحسین محمدی» اظهار داشت: سازه های طولی و سنگی این طرح به وسعت ۸۲۴ متر مکعب با اعتباری افزون بر پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی با هدف جلوگیری از ورود سیلاب به شهر پرندک و تغذیه آب سفره های زیرزمینی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: طرح سازه های هلالی نیز برای ذخیره بارش ها همراه با بذر و بوته کاری به مساحت ۱۳۵ هکتار با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اجرا شد.
وی افزود: این طرح با هدف استحصال آب در سطح مراتع و افزایش پوشش گیاهی در تولید علوفه انجام شده و بخشی از طرح پخش سیلاب در محدوده حوزه شهری پرندک محسوب می شود.
محمدی گفت: برای گرامیداشت نام و یاد شهدای والامقام شهر پرندک، ۴۹ اصله نهال در ورودی این شهر غرس شد و نظیر این اقدام در همه شهرستان های استان مرکزی انجام شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی افزون بر ۵۰۰ هزار اصله نهال در این استان توزیع و کاشته شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زرندیه نیز، گفت: ۵۳ هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی در میان شهروندان توزیع شد.
«احمد رهنما» تصریح کرد: کاشت نهال در شهرهای مختلف شهرستان زرندیه با همکاری شهرداری ها و در راستای افزایش فضای سبز با توزیع نهال کاشته شده است.
شهرستان زرندیه به مرکز شهر مامونیه با جمعیت ۶۴ هزار نفر دارای ۶۰ هزار هکتار سطوح باغی و زراعی است.
۶۵۳۹/۴۸۹۶/۳۰۷۵

خبر جدید  جذب گردشگر درمانی از برنامه های مهم بیمارستان سینا اراک است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد