19:32:33 - چهارشنبه 5 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزارش تسنیم از آمادگی استان مرکزی برای روز عیدسعید فطر ‌
استان مرکزی در آستانه عید سعید فطر برای مراسم این روز آماده شده است.
گزارش تسنیم از آمادگی استان مرکزی برای روز عیدسعید فطر ‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، عید فطرروز اولماه شوالو از مهمترین اعیادمسلمانانبوده و از برخی روایات برمیآید که این روز برای کسانی کهروزهآنها درماه رمضانپذیرفته شده، روز عید و پاداش است.

این روز در بیشتر کشورهای اسلامی، تعطیل رسمی است و مسلماناننماز عیدبرگزار میکنند که در این روز،روزه گرفتن حرامو پرداختزکات فطرهبر مسلمانانواجباست.

استقرار ۵۸۸ صندوق جمعآوری فطریه در سراسر استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به استقرار صندوقهای جمعآوری فطریه توسط بهزیستی در استان مرکزی اظهار داشت: ۵۸۸ صندوق جمعآوری فطریه در ایام عید سعید فطربا هماهنگی دبیرخانه شورای زکات استان مرکزی، فرمانداری، سازمانهای مردم نهاد و ادارات بهزیستی سراسر استان استقرار مییابد.

زهرا امینی افزود: صندوقهای اشاره شده در عیدسعیدفطر در مقابل محل برگزاری نماز عید و مساجد و همچنین در مسیر برگزاری نماز مستقر خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به توزیع فطریه بین نیازمندان گفت: مبلغ فطریه جمع آوری شده هر شهرستان به منظور کمک به نیازمندان همان شهرستان به کار گرفته خواهد شد به طوری که فطریه و کمکهای مردمی جمع شده، به منظور ایجاد مسکن، تعمیر و تجهیز منازل، اشتغال و درمان، تسهیل ازدواج و تأمین جهیزیه معلولان و مددجویان نیازمند و تهیه مواد غذایی خانوادههای نیازمند هزینه خواهد شد.

وی افزود: طبق قانون سازمان بهزیستی متولی سلامت اجتماعی در کشور است و این در حالی است که بدون مشارکت اجتماعی نمیتوان اقدامات گستردهای را انجام داد.

امینی خاطرنشان کرد: تلاش ما براین بود تا در جمعآوری و توزیع وجوهات مردمی موازین شرعی دقیق و به درستی رعایت و اجرا شود به طوری که در هر پایگاه ۳ صندوق برای جمعآوری کفاره عمد، زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات مستقر خواهد بود تا جمعآوری و هزینهکرد وجوهات براساس موازین شرعی و دینی انجام گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: وجوهات دریافتی در کمترین زمان ممکن بین جامعه هدف بهزیستی توزیع می شود،معلولین، ایتام، زنان بیسرپرست و بد سرپرست از جمله جامعه هدف بهزیستی هستند که مبلغ جمع آوری شده بین آنها توزیع میگردد.

استقرار ۲ هزار پایگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی با اشاره به استقرار صندوقهای جمعآوری فطریه توسط کمیته امداد استان مرکزی اظهار داشت: ۲ هزار پایگاه ثابت و سیار این نهاد حمایتی زکات فطره مردم روزه دار این استان را جمع آوری می کند.

خبر جدید  "نزاع" جرم شایع در استان مرکزی است

قنبر موسینژادافزود: ۱۵۷ فقره از این پایگاهها در کمیته امداد امام خمینی (ره)، ۹۲ مورد در مراکز نیکوکاری ،۴۹ پایگاه در مصلی، ۴۶ مورد در مؤسسات خیریه، هزار و ۶۲۳ پایگاه در مسجد و بقیه اماکن مستقر هستند.

وی بیان کرد: پیش بینی میشود امسال ۵۲ میلیارد ریال زکات فطریه در استان مرکزی جمع آوری و بین نیازمندان واقعی توزیع شود، چراکه زکات فطره روزه از فروع دین اسلام است که در روز عید فطر پرداخت میشود.

خبر جدید  ۷۵۱ واحد صنفی متخلف در استان مرکزی پلمب شد

اعلام محدودیتهای ترافیکی روز عید فطر در استان مرکزی

سرپرست پلیس راهور استان مرکزی با اشاره به اعمال محدودیتهای ترافیکی در روز عید سعید فطر در استان مرکزی اظهار داشت: به منظور رفاه حال همشهریان و نمازگزاران و پیشگیری از ایجاد ترافیک در روز عید سعید فطر در محدودههای مصلی بیتالمقدس، مسجد حاج آقا صابر و مسجد سیدها محدودیت های ترافیکی اجرا می شود.

خبر جدید  ‌‌رئیس قوه قضائیه:‌ مشکلات صنایع ‌را در نشست سران قوا پیگیر می‌کنم / واردات‌ واگن از خارج چه معنایی دارد؟

سرهنگ سیدعلی حسینی افزود: این محدودیت در میدان البرز، خیابان سلمان فارسی و میدان یادواره اطراف مصلی بیت المقدس اراک اعمال میشود که محدودیت های ترافیکی در روز عید سعید فطر از ساعت ۶ صبح آغاز و تا پایان نماز ادامه مییابد.

وی عنوان کرد: از مردم درخواست داریم تا از پارک خودرو در اطراف مصلی بیت المقدس اراک جدا خودداری کنند که البته ضلع شرقی میدان سرداران به عنوان پارکینگ برای پارک خودرو های نمازگزاران در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: گزارش تسنیم از آمادگی استان مرکزی برای روز عیدسعید فطر ‌

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد