20:19:03 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گردشگری سلامت فرصتی برای توسعه پایدار استان مرکزی است
اراک – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: ارایه خدمات پزشکی و درمانی به مسافران خارجی با عنوان گردشگری سلامت فرصت ارزشمندی در راستای توسعه پایدار این استان است.
گردشگری سلامت فرصتی برای توسعه پایدار استان مرکزی است

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» عصر سه شنبه در جریان بازدید از بیمارستان فوق تخصصی سینا اراک، افزود: گردشگران سلامت از کشورهای کویت، بحرین، قطر، عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان با هدف بهره مندی از خدمات درمانی به ایران سفر می کنند واستان مرکزی و به خصوص شهرستان اراک باید سهم خود را از این فرصت به درستی تعریف کند.
وی ادامه داد: مرکز فوق تخصصی درمانی سینا اراک از بیمارستان های پیشرفته با کلیه امکانات و تجهیزات به روز است و باید با معرفی ظرفیت های این بیمارستان خصوصی در سطح ملی نسبت به جذب گردشگران سلامت اقدام شود.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در این بیمارستان ۱۶۴ تختخوابه ۱۲۰ تخت فعال است و ۵۰ درصد تخت های موجود استفاده می‌شود و این نشان می دهد که ۶۰ تخت های بستری این بیمارستان آماده خدمات رسانی به بیماران خارج از استان و کشور است.
آقازاده بیان کرد: از مجموع ۶ میلیون گردشگر که وارد کشور می‌شوند حدود ۱۵ درصد گردشگر سلامت هستند که استان های تهران و فارس از این رهگذر درآمدهای کلانی به دست آورده اند.
وی گفت: بیمارستان سینا مطالبات زیادی از بیمه های مختلف استان دارد که می طلبد در روزهای پایانی سال بیمه‌ها در خصوص تسویه مطالبات بیمارستان بیشتر تلاش کنند.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی سینا نیز گفت: این مرکز درمانی ۲۴۰ میلیارد ریال از بیمه‌ها طلب دارد که ۷۰ میلیارد ریال مربوط تامین اجتماعی، ۳۰۳ میلیارد ریال مربوط به بیمه خدمات در مانی ۵۸ میلیار ریال بیمه آتیه ساز ۲۵ میلیارد ریال بیمه دی و بقیه از سایر بیمه‌ها است.
دکتر «مرتضی صدیقی» افزود: در نشست با استاندار مرکزی مصوب شد که بیمه های دی ،خدمات درمانی و تامین اجتماعی تا پایان سال حداقل ۴۰ میلیارد ریال از معوقات بیمارستان سینا را پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه بیمارستان فوق تخصصی سینا از به روز ترین تجهیزات پزشکی کشور برخوردار است، شرکت های بیمه شمار قابل توجهی از خدمات درمانی را پوشش نمی دهند که این مهم باعث محروم شدن مردم استان و اراک از این خدمات شده است.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی سینا بیان کرد: امکان ارایه خدمات رادیوتراپی و شیمی درمانی در این بیمارستان وجود دارد که در صورت حمایت بیمه ها، شهروندان می توانند از آن ها استفاده کنند.
دکتر صدیقی بیان کرد: رادیوتراپی و شیمی درمانی اولین بار در استان مرکزی در سطح واحد درمان خصوصی راه اندازی شده که این دستگاه از نظر پیشرفته بودن در جایگاه دوم کشور است و از ۲۲ اسفند ماه جاری سازمان انرژی اتمی اجازه راه‌اندازی این دستگاه را می‌دهد.
وی گفت: بیمارستان سینا تنها بیمارستان در استان مرکزی است که مجوز گردشگری سلامت را دریافت کرده و برنامه ریزی شده از کشورهای عمان، عراق، افعانستان تعداد قابل توجهی بیمار در قالب گردشگری سلامت پذیرش شود.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی سینا گفت: این مرکز درمانی فوق تخصصی دارای ۱۳ اتاق عمل است که ۱۱ اتاق عمل آن درحال حاضر راه اندازی شده و با مجهزترین امکانات تخصصی و پیشرفته ترین سیستم تهویه در ایران (لامینارفلو) فعالیت دارد.
دکتر صدیقی توضیح داد: بیمارستان خصوصی سینا ۱۴ تخت آی سی یو، ۱۰ تخت سی سی یو ،هشت تخت ویژه(VIP) ، ۱۰ تخت پست سی سی یو دارد و سیستم تهویه CSR به عنوان پیشرفته ترین سیستم در بیمارستان های غرب کشور است.
وی بیان کرد: این بیمارستان فوق تخصصی خصوصی دارای مرکز درمان ناباروری، جراحی مغز و قلب، رادیولوژی، انژیوگرافی، ام آر آی، سی تی اسکن، آندسوکوپی و کلونسکوپی در حین بیهوشی و سایر خدمات تشخیصی ودرمانی است.
استان مرکزی با یک میلیون و ۹۹هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان دارای ۲۰ بیمارستان فعال با یکهزار و ۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی است.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

خبر جدید  تردد در گردنه های برفگیر استان مرکزی با زنجیر چرخ امکان دارد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد