12:05:14 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گاز رسانی به شهرها و روستاها از دستاوردهای انقلاب/بیش از ۹۷ درصد خانوار روستایی استان مرکزی تحت پوشش گاز طبیعی
مروری بر مهم‌ترین دستاوردهای ۳۹ ساله انقلاب اسلامی در استان مرکزی/۲ قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هيچ روستايی دارای گاز نبود ولی امروزه به برکت انقلاب اسلامی تنها در استان مرکزی ۹۷/۶۸ درصد جمعیت روستایی از نعمت گار برخوردار هستند. به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در […]
گاز رسانی به شهرها و روستاها از دستاوردهای انقلاب/بیش از ۹۷ درصد خانوار روستایی استان مرکزی تحت پوشش گاز طبیعی

مروری بر مهم‌ترین دستاوردهای ۳۹ ساله انقلاب اسلامی در استان مرکزی/۲

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هيچ روستايی دارای گاز نبود ولی امروزه به برکت انقلاب اسلامی تنها در استان مرکزی ۹۷/۶۸ درصد جمعیت روستایی از نعمت گار برخوردار هستند.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه و جهان دانست و هدف از شکل‌گیری آن محرومیت‌زدایی از روستاها واقشار مختلف مردم بوده است.

باتوجه به هجمه‌های دشمن برای تضعیف و براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دهه فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مغتنمی برای بازخوانی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های گوناگون است.

یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب و جمهوری اسلامی، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و به‌ویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه‌نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم‌ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی است.

خبر جدید  حل معضلات حقوقی روش‌های کمک باروری با نگاه جهانی اسلام

در سال ۱۲۹۰ هجری شمسی یعنی در اوایل نهضت مشروطه، جمعیت کل کشور ایران حدود ۱۰ میلیون نفر بود که عمدتاً هم در روستا زندگی می‌کردند و نبودن امکانات، خدمات بهداشتی و درمانی، راه مناسب، برق و … زندگی را برای بسیاری از روستائیان سخت کرده بود.

در دوران رژیم ستم‌شاهی بیشتر مناطق کشور از جمله مناطق روستایی در محرومیت شدید به سر می‌بردند و از امکانات رفاهی بی‌بهره بودند و  اقتصاد کشور به طور کامل به غرب وابسته بود و کشور با تکیه بر درآمدهای نفتی به یک بازار مصرف برای تولیدات غربی تبدیل شده بود.

تولید گاز در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی، نهایتاً به ۵۰ میلیون مترمکعب در روز نمی‌رسید که بخش عمده آن هم صادر می شد، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هيچ روستايی دارای گاز نبود و تنها ۵ شهر از نعمت گاز طبيعی بهره‌مند بودند؛ اما اکنون طبق آخرین آمار تولید گاز کشور جاری حدود ۸۸۵ میلیون مترمکعب است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این میزان به یک‌میلیارد و ۱۰۰ مترمکعب برسد.

خبر جدید  ۳۰۰۰شغل طی چهار سال اخیر توسط سپاه در استان مرکزی ایجاد شده است

در همین استان مرکزی تاکنون ۹۵۴ روستا گازرسانی شده است به طوری که ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷/۶۸ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

جواد مهندس مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در سطح استان مرکزی را تاکنون ۹۵۴ روستا برشمرد و گفت: جمعیت شهری بهره‌مند از گاز طبیعی در سطح استان ۱۰۰ درصد و جمعیت تحت پوشش روستایی استان ۶۸/۹۷ درصد و در مجموع شهری و روستایی ۴۸/۹۹ درصد است.

خبر جدید  رقابت 114 دانشجو در آزمون قرآن دانشگاه آزاد اسلامی تفرش

وی در ادامه به میزان مصرف گاز طبیعی طی ۹ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: امسال ۴ میلیارد و ۶۶۱ میلیون مترمکعب گاز در سطح استان مرکزی در بخش‌های مختلف مصرف شده است که از این میزان یک‌میلیارد و ۹۸۰ میلیون مترمکعب  در بخش  نیروگاه حرارتی و یک‌میلیارد و ۷۷۶ میلیون مترمکعب در بخش صنایع و ۹۰۵ میلیون مترمکعب در بخش خانگی و تجاری به مصرف رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خاطرنشان کرد: ازابتدای امسال ۱۶۲ کیلومتر شبکه گاز به شبکه‌های گازرسانی این استان افزوده شده است که با این احتساب میزان کل شبکه گذاری تاکنون به بیش از ۹ هزار و۹۸۶ کیلومتر رسیده و تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان تاکنون به۲۸۲ هزار و۲۷ انشعاب رسیده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد