20:19:35 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمک‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی به سیل‌زدگان به ۱.۳ میلیارد تومان رسید
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: تا به امروز مبلغی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مجموع ارزش ریالی کمک‌های مردم استان مرکزی به کمیته امداد به منظور سیل‌زدگان بوده است.
کمک‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی به سیل‌زدگان به ۱.۳ میلیارد تومان رسید

قنبر موسینژاد در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به خسارات وارده بر سیلزدگان استان مرکزی اظهار داشت: بخشی از اقدامات ما در استان مرکزی صرف رسیدگی به امور مددجویان استان که درگیر خسارات وارده به منزل و تعمیرات آن هستند شده، خانههای حدود ۲۲۵ خانوار در سطح استان مرکزی به سبب بارندگی و کلنگی بودن دچار تخریب ۱۰۰ درصدی شده است.

وی افزود: برآوردهای اولیه با هماهنگی بنیاد مسکن در حال انجام بوده، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ خانه همنیاز به تعمیرات داشته در واقع بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از مددجویان در استان مرکزی دچار سیل شده که منزل آنها از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی تصریح کرد: به سبب غیرقابل سکونت بودن منازلتعدادی از مددجویان، خانههایی برای آنها اجاره کرده و اقدامات اولیهای برای آنها انجام شده تا وضعیت آنها یک مقدارعادی شود.

موسینژاد ادامه داد: در حال حاضر با کمک بنیاد مسکن مشغول برآورد خسارات وارده بوده و بعد از آن این موضوع در کمیته مدیریت بحران شهرستان تصویب و در ادامه نیز به استان ارجاع و بقیه مراحل قانونی خود را میگذراندتا وارد فاز اجرا شویم.

وی بیان کرد:مقداری کمک از تهران دریافت کردهایم که در حال توزیع آن در بین نیازمندان دچار آسیب از بارندگیهای اخیر هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی اضافه کرد: طبق قانون، کمیته امداد و هلال احمر مسئول جمعآوری کمکها بوده و دستگاههای دیگر نیز که کمکرسانی داشته طبق هماهنگیهای انجام شدهسعی میشود با نظم بیشتری کمکها را توزیع کنند.

خبر جدید  اجلاسیه‌های شهدای کارگری و شهدای مدافع حرم در استان مرکزی برگزار می‌شود

موسینژاد افزود: تا به امروز مبلغی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مجموع ارزش تومان کمکهای مردم استان مرکزی به کمیته امداد به منظور سیلزدگان بوده است که از این مقدار ۲۵۸ میلیون تومان آن به صورت نقدی و مابقی نیز کالا بوده است.

وی بیان کرد: تا به امروز حدود ۱۵ کامیون از کمکهای مردمی به استان لرستان ارسال شده و در تلاش هستیم که کمکها را هر چه سریعتر به دست سیلزدگان برسانیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی عنوان کرد: مردم بهتر است مانند قبل کمکهای خود را از طریق دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی به مناطق سیلزده بفرستند.

موسینژاد افزود: با توجه به کمکهای مردم تقریبا در آنجا کمبودی وجود ندارد اما نکته مهمی که از این به بعد باید به آن توجه کرد و دارای حساسیت بالایی بوده، بحث لوازم منزل آنها است، زیرا تمام وسایل آنها زیر آب مانده و از بین رفته است، بنابراین مردم میتوانند یا این کالاها را تهیه کنند یا به صورت نقدی این هموطنان را یاری کنند.

وی ادامه داد: در بحث مواد خوراکی نیز اگر قرار بر ارسال این مواد باشد براساس شیوهنامهای که به شهرستانهای خود اعلام کردهایم خیران بهتر است اقلامی را اختصاص دهند که حداقل ۶ ماه مدت زمان مصرف داشته باشد.

خبر جدید  مرکزی| تحقق درآمدهای مالیاتی در بهبود چرخه اقتصاد کشور موثر است

مدیرکل کمیتهامداد امام خمینی(ره) استان مرکزی تصریح کرد: خیران و افرادی که درصدد کمکرسانی به مردم سیلزده هستند بهتر است کمکهای خود را از طریق شماره حساب ۰۱۰۱۳۵۵۶۷۰۰۰۵، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۹۴۰۰۸۸، کد دستوری#۰۸۶*۸۸۷۷*و یا سایت کمیته امداد ارسال کنند.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد