12:58:28 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کلوئید نانومیله های طلا با کاربرد پزشکی در اراک تولید شد
اراک – ایرنا – عضو هیات علمی دانشگاه اراک و پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: کلوئید نانومیله های عامل دار شده طلا با کاربری پزشکی نخستین بار در کشور و منطقه خاورمیانه با حمایت پارک علم و فناوری استان مرکزی تولید شد.
کلوئید نانومیله های طلا با کاربرد پزشکی در اراک تولید شد

«علیرضا صلابت» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری استان مرکزی در راستای انجام تحقیقات کاربردی، موفق به دستیابی دانش فنی تهیه محلول های کلوئیدی حاوی نانومیله های طلای عامل دار شده زیست سازگار و پایدار در محیط آبی و واسطه های بیولوژیکی شده است.
وی ادامه داد: این محصول دانش بنیان با نام تجاری GNTC-M120 دارای کاربری متنوعی به ویژه در فرآیند درمان سرطان و همچنین در انتقال دارو است.
عضو هیات علمی دانشگاه اراک خاطرنشان کرد: این محصول دانش بنیان در بسته های یک تا ۱۰ میلی لیتری با کمتر از یک سوم قیمت نمونه خارجی و کیفیت مشابه در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.
عضو هیات علمی دانشگاه اراک گفت: بازه زمانی که برای مطالعات تحقیقی و دستیابی به این دانش فنی صرف شده ۲ سال است.
صلابت ادامه داد: انحصار دانش کلوئید نانومیله های عامل دار شده طلا با کاربری پزشکی تا پیش از این در کشورهای اروپایی و آمریکا بود و اکنون این شرکت دانش بنیان در استان مرکزی توانسته به این فرمولاسیون دست یابد.
وی گفت: تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ایران دستیابی به این محصول را برای مصرف کنندگان مشکل کرده بود اما تولید نمونه داخلی آن شرایطی را مهیا که مصرف کنندگان پس از سفارش در مدت یک هفته می توانند محصول مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.
از مجموع ۷۸ شرکت دانش بنیان در استان مرکزی ۴۹ شرکت در پارک علم و فناوری استان مستقر است.
۶۰۱۳/۱۹۵۵

خبر جدید  رفع مشکلات حوزه ورزش رهاورد سفر وزیر ورزش به استان مرکزی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد