20:01:35 - سه‌شنبه 19 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشت گیاهان دارویی در شازند
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از تخفیف ویژه هزینه اقامت مسافران نوروزی خبر داد.
کشت گیاهان دارویی در شازند

کشت گیاهان دارویی در شازندبه گزارشخبرگزاری صداوسیمامرکز اراک؛ معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۶ هکتار از اراضی کشاورزی حوزه نهرمیان شازند به کشت گل محمدی و ۲ هکتار از اراضی این منطقه در راستای توسعه کشت گیاهان دارویی، اصلاح الگوی کشت، کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری از اراضی کشاورزی امسال به کشت گل گاوزبان اختصاص یافته است.

مرادی افزود: هر هکتار از اراضی زیر کشت گل محمدی در سال دوم ۶۰۰ تن و سال سوم ۲ و نیم تن محصول برداشتی دارد و در صورت خام فروشی در هر کیلوگرم ۸۰ تا ۹۰ هزار ریال درآمدزایی برای کشاورزان به همراه دارد.

خبر جدید  تردد در محور‌های توره - بروجرد و اراک - ملایر فقط با زنجیر چرخ

وی اضافه کرد: در صورت فرآوری محصول گل محمدی هر کیلوگرم این محصول یک تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال درآمد برای کشاورزان استان درآمد اقتصادی به همراه دارد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت:کشت هر هکتار گل گاوزبان ۵۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می شود که هر کیلوگرم محصول فرآوری شده تا ۲ میلیون ریال درآمد اقتصادی برای کشاورزان به همراه دارد.

خبر جدید  احداث فاز سوم بیمارستان آیت‌الله خوانساری آغاز می‌شود

مرادی تصریح کرد: کشت گل محمدی از سال ۹۲ تا کنون در استان مرکزی آغاز و تا کنون کشت این محصول در ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محلات اجرا شده و مطالعه کشت این محصول در ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کمیجان و ۲۹ هزار هکتار از اراضی شهرستان شازند در حال انجام است.

توجه به توسعه مشاغل خانگی، برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، برگزاری کلاس های آموزشی برای توسعه مشاغل خانگی و هشدار های مبارزه با مواد مخدر در روستاها از دیگر اقدام های اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی در راستای انسجام خانواده در مناطق روستایی استان است.

خبر جدید  وقوع سیلاب در شهر غرق آباد

کشت گیاهان دارویی در اراضی کشاورزی با هدف اصلاح الگوی کشت، جلوگیری از تخریب اراضی طبیعی و مراتع، ایجاد درآمد پایدار، افزایش درآمد اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها انجام می شود.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد