12:07:50 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشت گلخانه‌ای در مجتمع گل وگیاه خمین با توجه به نبود آب متوقف شود
خمین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با توجه به استمرار مشکل تأمین آب در مجتمع تولید گل و گیاه خمین، باید سیستم کشت گلخانه‌ای را در آن متوقف کرد.
کشت گلخانه‌ای در مجتمع گل وگیاه خمین با توجه به نبود آب متوقف شود

به گزارش خبرنگار مهر، مجید آنجفی روز چهارشنبه در نشست مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان خمین، اظهار داشت: با توجه به بحران کم آبی سال گذشته، تأمین آب مجتمع گل و گیاه خمین متوقف شد به طوری که سال ۹۷ تأسیسات چاه سوخت و آبدهی چاه کم شد و تنها در فرصت کوتاهی توانستیم آب را برگردانیم تا مشکل بعضی از گلخانه‌ها بر طرف شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: سرمایه گذاری در گلخانه‌ها بسیار سنگین است و باید به کشت دیم گیاهان دارویی که به آب کمی نیاز دارد، پرداخته شود.

خبر جدید  احیای کارخانه نخ خمین با مدیریت بخش خصوصی

وی بیان کرد: سال گذشته برای تأمین آب مجتمع گلخانه‌ای خمین جایگزینی چاه و کارشناسی‌های لازم انجام شده است و برای صرف اعتباری نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان با فروشنده چاه صحبت به عمل آمد اما توافق حاصل نشد و این اعتبار در قنوات شهرستان هزینه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار کرد: بحث ترمینال فرآوری محصولات کشاورزی در خمین طرح خوبی است اما در ارتباط با تأمین آب مشکل وجود دارد که باید مرتفع شود.

خبر جدید  تیم بسکتبال نبوغ اراک از سد شهرداری قزوین گذشت

آنجفی در بخش دیگر سخنان خود افزود: کار شرکت تعاونی زعفرانی خمین یک کار ملی و دارای ساز و کار اصولی است زیرا با مشارکت بالای جمعیت ۵۰ روستا از توابع خمین شکل گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در سال‌های اخیر جهاد کشاورزی در کشت گیاهان دارویی پیشرفت مطلوبی داشته است و در مورد کشت‌هایی همچون زعفران، کشت کنندگان این محصول باید از دانش و تجربه لازم برخوردار باشند.

خبر جدید  راه اندازی سامانه آنلاین رویت پذیری پیک مصرف برق استان مرکزی

آنجفی گفت: همچنین گل کاران روستای شهابیه در شهرستان خمین، در تولید گل باید هماهنگ با هم فعالیت کنند تا به تولید یکپارچه دست پیدا کنند.

کد خبر ۴۶۲۴۰۸۰


منبع :: کشت گلخانه‌ای در مجتمع گل وگیاه خمین با توجه به نبود آب متوقف شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد